Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nová pc sestava-rady a tipy

Zdravím,

po několika dotazech tady jsem se nakonec rozhodl, že bude rozumné si pořídit kompletně nový pc. A tak bych potřeboval poradit, zda-li tahle sestava bude stačit na hraní her/práce s grafikou. Hraním her myslím starší hry (rozjet je na high detaily aspoň). Popřípadě bych chtěl poradit s tím, jestli tam je něco navíc, nebo naopak nějaký komponent vyměnit za jiný.

Předem díky všem za tipy a rady.

https://www.czc.cz/253607,233802,293249 ... 30175/kody

Nedávno jsem kupoval synkovi i3 10100f
https://www.czc.cz/intel-core-i3-10100f/301777/produkt
Má o fous větší výkon, než můj i7 6700, ale je za hubičku.
K tomu jsem vzal obyčejnou desku, ten procesor má stejně směšnou spotřebu, takže žádná hyperdeska netřeba.
https://www.czc.cz/msi-h410m-a-pro-intel-h410/302573/produkt
Hleděl jsem na to, aby to mělo M2 slot pro budoucí SSD.

Když vezmeš o něco levnější desku, než teď máš, můžeš si pak dovolit novější procesor. Pokud nehodláš taktovat, tak obyčejnější deska bude dostačovat. Jen se podívej, zda má dostatečnou výbavu pro tvoje potřeby. A zkontroluj si, zda bude deska podporovat vybraný procesor.

Já právě 2 dny z5 dal do PC tu 1050ti a zjistil jsem, že mi na ni nestačí CPU, tak hodlám koupit komplet novej PC. Takže myslíš, že tu 1050ti vrátit, objednat celej PC bez GPU (dát do něj amd radeon r7 260x - tu jsem měl do teď) a mezitím si vystačit s tímto, než se objeví nějaká dobrá gpu za rozumnou cenu?

Popravděš dobře se v tom matláš.

Počítač na hraní je her je dnes především grafika. Pokud grafika nemá výkon nepomůže sebelepší procesor. Zapomeň na 1050 a použití 7let staré r7 270x.
1050 vrať.

Co je ve starém počítači ? Možná by stačilo vyměnit právě rtu grafiku, ale ne za sračku 1050.

Osobně bych zkusil chytit uvedení nvidia 3060 a tuto grafiku koupit. Cena bude snad do 10 max 11 (při koupi v den uvedení, druhý den na bazosi za 15, praxe z 3060 Ti). Přijde zhruba v únoru.
I kdyby starému pc nepomohla obratem ji prodáš :D