Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze stáhnout soubory/fotky z telefonu do PC

Ahoj děcka, propojila jsem mobil a PC USB kabelem, že si do PC stáhnu nějaké soubory. Nic se nestalo - žádná hláška o spojení, mobil se neobjevil ve složce připojených zařízení, v průzkumníku souborů se nenačetla složka odkazující na soubory v mobilu, prostě nic. USB kabel by měl být funkční - normálně s ním nabíjím mobil ze zásuvky, při propojení mobilu s PC se mobil taky nabíjí. USB port taky funguje (odzkoušeno na myši). Snažila jsem se najít řešení - našla jsem, že by to mohlo být nastavením USB v mobilu, podle návodu jsem v mobilu aktivovala režim pro vývojáře a zapla ladění USB (konfigurace USB je nastavená na MTP - media transfer protocol), ale nepomohlo to. Přitom na mém stařičkém PC propojení s tímto mobilem fungovalo bez problému.

Tak jsem si řekla, že to zkusím aspoň přes bluetooth - zařízení se spolu sice spárovala, ale v podstatě zase stejný problém - nikde se nenačetla složka odkazující na soubory v mobilu.

Může to být ještě nějakým špatným nastavením někde v PC? Už se v tom dál nechci svépomocí hrabat, ať tam něco nerozhasím. Poradíte prosím, v čem by ještě mohla být chyba? Ráda bych vyřešila oba ty výše popsané problémy. Děkuji.

Mobil je Samsung Galaxy J5 (SM-J500F). S mým starým NTB (Samsungem) se připojoval bez problému, aniž bych do něj kdy musela instalovat nějakej soft. Stačilo je propojit káblem a už to frčelo všechno samo (i propojení přes bluetooth bylo OK). Teď mám novej NTB ASUS a nefachčí to:-(

Děkuju za odkaz. S tímhle by to asi šlo. Moc se mi nelíbí, že bych si měla do PC stahovat další soft, co mi tu bude zabírat místo, ale když to jinak nepůjde, budu to muset prubnout. Zajímavý, že předtím to šlo i bez toho jejich spešl softu a teď to najednou nejde:?:

Jj, byla tam ještě další možnost - hned na řádku pod MTP (znělo to nějak podobně). Když nefungovalo MTP, zkusila jsem pak i tu druhou možnost, ale taky nic. No né že bych se ráda vrtala v mobilu, ale jiný řešení jsem nenašla:-/

Režim pro vývojáře určitě nepotřebuješ. Nastav něco jako "přenos souborů". Někdy to nejde přes Průzkumník, ale kupodivu třeba přes MediaPlayer (nebo jejich SW). Taky si můžeš stáhnout do mobilu nějaký Správce souborů, který má ftp přenos (používám to, nepotřebuješ kabel, propojí se přes WiFi), v PC to pak najdeš pod IP adresou v Průzkumníku.

Ale kde? Když shrnu v mobilu horní lištu, tak tam mám ikonku wifi a bluetooth (+samozřejmě další jako "ztlumit", "baterka", který s připojením nemají nic společnýho) a mám samozřejmě možnost je zapnout a vypnout, pak je tam ikonka, díky které se dostanu do hlavního nastavení telefonu, ale to je tak všechno. V hlavním nastavení nevidím nic, co by mi pomohlo nastavit přenos souborů do PC.

Pomale a nepohodlne

To jo no, taky to byla jen záložní varianta, když to nešlo stáhnout přes kabel. Na druhou stranu, určitě nechci používat webové úložiště, takže asi zkusím ten smart switch, co mi tu našel sambilionk.

Smart Switch je na presun z Samsung telefonu do Samsung telefonu, ne do pocitace

Hmm skvělý, tak to na tom webu ale mají dost blbě napsaný, ne? "Samsung Kies umožňuje propojení Vašeho mobilního telefonu s Vaším počítačem a zajišťuje snadnou synchronizaci dat" a hned pod tím vybrat buď kies nebo smart switch podle podporovanýho modelu...

Bezpečnost není rozumný a padný důvod?:puff:

Hele, je pravda, že těmto věcem nerozumím. Ale když vidím, co všechno je možný na netu hacknout a ukrást, tak nemám úplně nejlepší pocit z toho, že by měly moje osobní věci viset někde v cloudu, toť vše. Budu ráda, když mě z mého omylu vyvedete:puff:

Nejzasadnejsi je pohodli nemusim nic nikam pripojovat, kopirovat, proste fotky se nahravaji automaticky na pozadi, at uz pouze v pripade pripojeni pres wifi, nebo samozrejme i pres mobilni data. Fotky muzu at uz z telefonu nebo weboveho rozhrani jednoduse prohledavat (bez nad tim vyhledavaci engine s AI), spravovat a taky jednoduse sdilet.
A v neposledni reade narodzil od toho harddisku je resena jejich nasobna zaloha v datacentrech.
Nejak nevidim jediny duvod proc to delat slozite a nepohodlne pres kabel a syslit si to doma. Mimochodem jak je zalohovany ten pocitac kde se fotky nachazeji? Pro bezneho uzivatele ktery si neni schopny nejak rozumne zalohovani a celkovou praci s daty spravovat je toto nejsnazsi mozne reseni.

To dvoufaktorový ověření (silný heslo + telefonní číslo) je stoprocentní zabezpečení nebo se to taky dá nějak prolomit? (Samozřejmě za předpokladu, že telefon není ukraden.) Já mám v NTB čtečku :-) takže to stahování není zas takovej problém. To ale neznamená, že nechci vyřešit ten problém s připojením přes USB a BT:-/

Prolimit se da v podstate vsechno... to by jsi se musel opravdu uplne "digitalne odriznout". Je sice hezke ze v PC je ctecka, ale to opet zanamena vyndani z telefonu, vlozeni do pocitacie, zkopirovani nebo naimportovani fotek, kartu zase zpatky. A hlavne to nezapominat delat pravidelne.
Chapu ze drive to jinak neslo, ale v dnesni dobe? Ja mam treba konekor na telefonu pouze k tomu aby se do nej chytal neporadek, za dva roky co mam telefon jsem jej v podstate nepouzil...

Ja pouzivam pro pripojeni do WinXp OTG flesku, v mobilu musi byt souborovy manazer (Totalcommander zabira 2MB - jako jedna fotka) a pres nej se na flesku /z flesky kopiruje cokoliv.
Neco takoveho, da se najit i free shipping, pozor aby mela konektor mikro usb.
https://www.aliexpress.com/item/1005001858253206.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.484252fcmwEkEU&algo_pvid=f21d3fa5-6e85-4a46-953b-67330bbfced0&algo_expid=f21d3fa5-6e85-4a46-953b-67330bbfced0-10&btsid=2100bdde16112212023777127e1378&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Flegu, díky za ten video návod, ten je super. Já na tu appku sice nemám v telefonu místo (vím, má jen 4,56 MB, ale já se svýma 8 GB vnitřní paměti to už fakt nedám), ale vypadá to dobře. Jj chápu, je to pokrok, ale třeba nejsme zaseknutí, ale jen nostalgičtí :-D a máme radši kabel než všelijaký appky, který si žádají oprávnění k přístupu ke všemu možnýmu v zařízení. No, ale jestli už to nový androidy nepodporujou, jak říkáš, tak se nedá svítit :puff:

Můj mobil to neumožňuje - aspoň si to teda myslím, nikde v nastavení nevidím, že by se nabízela nějaká možnost přesunu na kartu. V podstatě, ani kdybych chtěla stáhnout novou appku, tak se mě můj mobil nezeptá, jestli ji chci uložit do telefonu nebo na kartu, tak to mám asi smolíka.