Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze stáhnout soubory/fotky z telefonu do PC

Ahoj děcka, propojila jsem mobil a PC USB kabelem, že si do PC stáhnu nějaké soubory. Nic se nestalo - žádná hláška o spojení, mobil se neobjevil ve složce připojených zařízení, v průzkumníku souborů se nenačetla složka odkazující na soubory v mobilu, prostě nic. USB kabel by měl být funkční - normálně s ním nabíjím mobil ze zásuvky, při propojení mobilu s PC se mobil taky nabíjí. USB port taky funguje (odzkoušeno na myši). Snažila jsem se najít řešení - našla jsem, že by to mohlo být nastavením USB v mobilu, podle návodu jsem v mobilu aktivovala režim pro vývojáře a zapla ladění USB (konfigurace USB je nastavená na MTP - media transfer protocol), ale nepomohlo to. Přitom na mém stařičkém PC propojení s tímto mobilem fungovalo bez problému.

Tak jsem si řekla, že to zkusím aspoň přes bluetooth - zařízení se spolu sice spárovala, ale v podstatě zase stejný problém - nikde se nenačetla složka odkazující na soubory v mobilu.

Může to být ještě nějakým špatným nastavením někde v PC? Už se v tom dál nechci svépomocí hrabat, ať tam něco nerozhasím. Poradíte prosím, v čem by ještě mohla být chyba? Ráda bych vyřešila oba ty výše popsané problémy. Děkuji.

Ja pouzivam pro pripojeni do WinXp OTG flesku, v mobilu musi byt souborovy manazer (Totalcommander zabira 2MB - jako jedna fotka) a pres nej se na flesku /z flesky kopiruje cokoliv.
Neco takoveho, da se najit i free shipping, pozor aby mela konektor mikro usb.
https://www.aliexpress.com/item/1005001858253206.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.484252fcmwEkEU&algo_pvid=f21d3fa5-6e85-4a46-953b-67330bbfced0&algo_expid=f21d3fa5-6e85-4a46-953b-67330bbfced0-10&btsid=2100bdde16112212023777127e1378&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Flegu, díky za ten video návod, ten je super. Já na tu appku sice nemám v telefonu místo (vím, má jen 4,56 MB, ale já se svýma 8 GB vnitřní paměti to už fakt nedám), ale vypadá to dobře. Jj chápu, je to pokrok, ale třeba nejsme zaseknutí, ale jen nostalgičtí :-D a máme radši kabel než všelijaký appky, který si žádají oprávnění k přístupu ke všemu možnýmu v zařízení. No, ale jestli už to nový androidy nepodporujou, jak říkáš, tak se nedá svítit :puff: