Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 co nejmenší zátěž?

Ahoj, mám na starším PC Win 7. Chci tady poradit co udělat, kromě investice do hardware, aby mi systém ubíral co nejméně systémových prostředků.
Takže podotázky:
1. Mám instalovat aktualizace, nebo se na ně vyprdnout? Případně jestli jen SP1, nebo jestli je někde seznam aktualizací které nainstalovat a nezatěžují systém?
2. Služby. Jsou některé služby systému, které jsou pro běžného uživatele nepotřebné? (třeba jako zakázat Win Update, když už nepotřebujete nic instalovat)
3. Je ještě nějaká možnost jak staršímu počítači zlepšit výkon?

Díky za vaše rady a tipy :) + jako bonus 4. Můžete poradit nenáročný prohlížeč internetu?

aktualizace w7 tu byly hafokrát.
po instalaci čistého systému w7 se sp1 (a ovladačů k desce) následuje pár předzáplat a tzv. rollupdate sp2. pak měsíční security-only záplaty, smysl podle mě mají jen do konce 2017. kriticky nutné jsou záplaty smb1 a rdp, dohledat.
přitom mít celou dobu odpojenou síť. po skončení aktualizací nastavit jejich službu (wuauserv) na manuální spuštění, nebo rovnou zakázat.

taky je vhodné updatnout zastaralý ie8 na ie11, nebo raději na edge, i když se jinak nepoužívá.
(ms ho pro w10 vlastně nahradil chromiem. ve w7 jsem nad tím ještě nehloubal)

výkon: nepoužívat zbytečnosti typu antivir, jsou k ničemu.
podmínkou normálního fungování je přiměřená paměť: spíš nedostačující minimum je 4gb, viz bazary.
disk raději ssd, když už je ostatní hw zdechlý. 4jádrový procesor bohužel ve staré sestavě nebude.

rád bych vyvrátil romantickou představu: nejsou nenáročné prohlížeče internetu, když jsou stránky čím dál náročnější, s více funkcemi a prohlížeč je musí zvládat.
kvůli provázanosti se systémem bývá nejúspornější asi ie, jen se nedá používat.

psát sem jakoukoliv odpověď je stejně zbytečné, když neuvádíš co máš za hw a co teddy má smysl.

nemá to velký smysl. po zapnutí mají nedůležité služby nastavený zpožděný start nebo manuální spuštění (proti xp), už nepotkáš svchost co ubírá paměť nebo výkon cpu.
donekonečna otravující aktualizace víš jak vyřešit.
teď nevím jestli je ve w7 nějaký zastaralý a zbytečný antimalware - zkontroluješ: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (default služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

co se dívám, při instalaci přes dism odstraňuju jejich atrapy "WMPNetworkSvc" a "Media Center".

Já bych tady ty pokusy dělal spíš s osekaným windows 10. Přijde mi rychlejší a snáz upravitelná. Nepopiratelně je novější Zkoušel jsem instalačku s třetinovou velikostí (1,5giga 64bit verze) a lítalo vše jako blesk.
3) přetaktovat?
4) použivám vivaldi portable.

Čo znamená pojem "starší" HW?

W7 x64 bit. SP1 SP2 s komplet zálohami (BypassESU-v11.7z/pass:2020) ide ako raketa na HW z roku 2008, dvojjadro 2.3GHz 3GB RAM 5400ot.min. hdd v prípade, ak je určený na bežné surfovanie browserom FF od Mozilla, textové, tabuľkové kalkulátory, editory, balík MS Office použitý ako lacný písací stroj kto má tlačiareň, účtovný SW, dokonca veselo utiahne balík CorelDraw, nejaké igrájem v šášliky s morom Fritz/Rybka.

V prípade vyladeného W7 je možné vhodným Defragmentovacím SW na pomalom ložisku 5400ot. hdd, premiestniť kernel, bootmanažéra, Registre, systémové dll tesne na rýchly okraj magnetických plotní, čím sa evidentne urýchli štart/reštart systému, cca do 20 sec., do grafického prostredia W7 od načítana Bios. https://www.disktrix.com/
UltimateDefrag Version 6 je určený skúsenejším užívateľom v prípade, ak majú v úmysle manuálne "vyšperkovať" uloženie systémových dát podľa priorít bootovania na plotniach.

- Je nutné nastaviť swap a pagefile na min.4096MB aj na ostatných logických oddieloch ale aj v roote primárneho oddielu C:\ v prípade osadenej 3GB-4GB RAM.

- Vhodné je ponechávať po reštarte OS v rýchlej RAM naťahaný SW na pozadí, ktorý sa pravidelne otvára a teda používa, aby sa nemusel zakaždým kliknutím na zástupcu *exe extrahovať/dekompilovať z hdd do RAM. (Mierne pokročilým užívateľom).

Na korekčnú úpravu sedmy:

Autoruns.zip,
Dism++ v Expert Mode,

čistenie OS:cleanmgr+
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html