Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přepnu v mobilu vkládání češtiny

Potřeboval bych poradit s přenášením naměřených hodnot digitálním metrem do mobilu (tabletu) s Androidem 10. Spojuje se přes BlueTooth a naměřená hodnota přenáší stiskem klávesy na přístroji třeba do Excelu. Jenže místo čísel to vkládá "ščžšě". V počítači stačí přepnout místo CES na ENG a vše funguje. Jenže jak totéž udělám na mobilu s Androidem? Když změním jazykové nastavení z Češtiny na Angličtinu, celý mobil komunikuje anglicky, ale pořád se vkládají místo čísel "ščžšě". Jak docílím toho, aby i v mobilu se vkládaly čísla místo českých znaků?

Já to zatím jen testuju, je to elektronický metr z Číny, v Evropě se nic takového nedá sehnat. Cílový stav je vkládat údaje do sešitu Excelu spuštěného přes OneDrive, takže co se zadá je hned viditelné pro všechny další uživatele. Ještě musím nějak pořešit problém s desetinnou tečkou, protože to generuje místo čísel datumy. Ale už je vyřešený problém se záměnou číslic za znaky s diakritikou.

Takže v Androidu je řešení toto:
1) Přepnout jazyk na English (United States) - tím se vyřeší problém "tečka - čárka".
2) Přepnout klávesnici na English (US) - tím se vyřeší problém vkládání znaků s diakritikou místo čísel.

Potom už se do Excelu vkládají správné hodnoty, které se při otevření souboru v OneDrive na PC správně s desetinnou čárkou.
Sice je to trochu nepraktické, ale funguje to.