Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voľba kanála wifi

Ahoj,čo sa týka voľby wifi kanála tak som tu už dal niekoľko otázok.Zaujíma ma jedna vec,asi je to somarina,ale aj tak ma to zaujíma.Doma mám net cez wifi,vzdialenosť wifi od notebooku je 8 metrov,prekážka len jedny sklenné dvere.V notebooku a v tablete mám sof,pre prípad zmeny kanála.No a mňa zajíma,že ak budem musieť zmeniť kanál na notebooku,tak s tým notebookom budem musieť isť čo najblíš k routeru?Proste,že tam je možno rozdiel že napr.teraz som 8 m od routeru a ked budem na meter,bude to inak.Niektoré apky,čo mám aj ja napr.v tablete ukážu aj ktorý kanál je vhodný,neviem na koľko sa dá tomu veriť.Pekný deň

Uvědom si prostorové rozložení ostatních zařízení. Jakmile se pohneš, toto rozložení se vůči tobě změní a výhodnější může být jiný kanál. Jiná zařízení jsou ale naštěstí vůči tobě daleko a konfigurace se proto až tak nezmění.

Snad se ozvou povolanější, ale za mně je nesmysl chodit někam s nb. Ve vedlejší mistnosti mohou byt síly signalu uplně jinak. Pokud bydlíš v patrovém domě, tak jsou tam i wifi ze spodu a ze shora. takže to nastavuj na místě, kde nejčasteji nb používáš.

modrý signál na kanálu 1 je nejméně zarušený ostatními sítěmi, všude jinde by se překrýval více. čili je to nejlepší volba, víc s tím nenaděláš.
vidíš sám, že kvůli překrývání by volba kanálu 6 byla velice hloupým nápadem.

pokud řešíš lepší download do 8.h ráno, už ses na to asi 4x ptal a dostal jsi vždy stejné odpovědi. takže popáté:
operátoři připojili své uživatele a nalákali je na nějaké rychlosti. jenže ty rychlosti dosáhnou jen při málo zatížené síti, nemají takovou celkovou kapacitu pro celé sídliště/město. a když teď sedí všechny děti a homeoffisáci dopoledne současně na netu, tak to nestíhání vidíš na vlastní kůži.
s wifi to nijak nesouvisí.

klidně se ještě 10x zeptej, někteří to skutečně nepochopí napoprvé.

Tá apka nehovorí nič o tom čo ťa môže skutočne rušiť. Ukazuje len to, že je tam nejaké cudzia sieť. Vyhodnotiť čo môže rušiť si musí uživateľ. Okrem toho tie apky neukazujú počítače/telófńy, ktoré tiež často rušia.

Žiadny z podobných programov to neukazuje, pretože všetky sú založené na tom istom princípe a tým je príjem informačného vysielania z AP (Beacon). Aby to ukazovalo aj niečo iné, tak by to muselo byť zakomponované v ovládači karty.

Ďakujem všetkým za vysvetlenie.Ak možem - suseda nad nami mám net od toho istého poskytovatela ako ja wifi,neviem či aj tú istú rýchlosť,dolu pod nami optika + tv a asi nejaký modem k tomu,neviem presne aké zariadenia idú k optike.Vedla sused bezdrotový net + tv cez net,další ten istý net čo ja ten istý poskytovatel,a další tiež bezdrotový net wifi.No a k tomu rušeniu tomu rozumiem tak že napr.sused podomnou je na nete prezerá si nejaké stránka a k tomu pozerá tv,ďalší sťahuje niečo z netu,iný si pozerá niečo na nete cez notebook a na tablete hrá hru,další aktualizuje aplikácie na mobile,ďalší pozerá tv wifi a wifi sťahuje film.No tak potom to už ruší,myslím si že dosť.Ráno okolo 8 cez výkend ked som dom ešte v poho nameriam 35 Mb.....potom to už klesá,samozrejme može ma to rušiť aj z vonku od mojej antény k vysielaču a tak dalej.A taktiež tam nejaké wifiny majú väčšiu šírku pásma

Je úplně jedno, jakého poskytovatele mají sousedé. Ale pokud vysíláte na stejných frekvencích, tak musíte vzájemně čekat, až bude "volno" a tím klesá rychlost. Vzájemné rušení ale samozřejmě není jediný důvod, proč může klesat rychlost. Jak už jsi určitě zjistil v nějakém ze tvých mnohých dotazů.