Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojeni VDSL

Zdravim,
kvuli detem jsem byl domu nucen poridit Internet, jedina moznost byla VDSL. Internet funguje, ale zajima me jedna vec. U modemu je jeste jedna krabicka, viz. prilozena priloha. Krabicka je skoro prazdna, zajima me jeji ucel a zda se neda eliminovat.
Dekuji
Honza

Mě zase zajímají tvoje myšlenkové pochody. Všichni tu odpovídají, že v té krabičce něco je navíc a být by to tam mělo, ale reakce je:

To samozrejme vidim, ale to nemusi byt potreba. Zkusim rozebrat a uvidim.
A duvod? Proste me to zajima a odpoved "nechej to jak to je" je na me jak cerveny hadr na byka.

Tak proč se tedy ptáš, když tomu nevěříš? Prostě to vytrhej a spoj si to sám.

Až takto "kutilsky" na kolene dnes dodávajú súdruhovia ADLS/VDSL svoje mikrofiltre? Kedysi boli vkusne balené v krabičkách, ako medzikus vložený do série s prípadnou rozdvojkou, prípojom na tf./faxový aparát.

Však filter odpoj, dočasne ho prekleň dvoma káblami direct drive do modemu, nemalo by sa nič nekalé prihodiť. Možno sa zvýši rýchlosť, elektróny pofičia rýchlosťou c "zúííc, sviíííst" iba po povrchu kabeléže z medi, ako delo, ako raketa, ako zakliata optika v metale.

všechno špatně...je tym svorkovnice pro pčívody. komektor RJ 12 pro výstup k telefonu, nebo jinému zařízení.
To co vás zajímá je odpor a dioda a ty tam jsou pouze pro dálkovou diagnostiku vedení až k účastníkovi že je uzavřený obvod.
Měří se to stejnosměrně změnou polarity napětí. V jedné polaritě se vedení jeví jako izolované a ve správné polaritě propustnosti diody se jeví jako uzavřený okruh proudu tím se zjistí homogenita vedení až do tásuvky.
V žádném případě to nefunguje jako filtr....splitr vypadá úplně jinak...u VDSL není třeba.
Ty součástky můžete jedním koncem vypájet. Nemusíte se oobávat že by vás odpojili. To by se stalo tehdy, pokud by jste měl telefonní pevnou linku a na té by zůstal vyvěšený telefon a trvale uzavřená smyčka. A i tak pokud telefon zavěsíte tak vás ústředna asi po půlhodině zase připojí.
Pravda ale je, že pokud frekvence VDSL přesahují otvírací napětí diody, tedy kolem 1V, mlže zapojená dioda vliv mít.
Součástky tam nejsou k vůli impedanci jak tady padlo, to napíše laik, který si myslí že o telefonech něco ví.
Kdybyste chtěl vědět kdo odpovídá koukněte na moje stránky....telefon.unas.cz