Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojeni VDSL

Zdravim,
kvuli detem jsem byl domu nucen poridit Internet, jedina moznost byla VDSL. Internet funguje, ale zajima me jedna vec. U modemu je jeste jedna krabicka, viz. prilozena priloha. Krabicka je skoro prazdna, zajima me jeji ucel a zda se neda eliminovat.
Dekuji
Honza

všechno špatně...je tym svorkovnice pro pčívody. komektor RJ 12 pro výstup k telefonu, nebo jinému zařízení.
To co vás zajímá je odpor a dioda a ty tam jsou pouze pro dálkovou diagnostiku vedení až k účastníkovi že je uzavřený obvod.
Měří se to stejnosměrně změnou polarity napětí. V jedné polaritě se vedení jeví jako izolované a ve správné polaritě propustnosti diody se jeví jako uzavřený okruh proudu tím se zjistí homogenita vedení až do tásuvky.
V žádném případě to nefunguje jako filtr....splitr vypadá úplně jinak...u VDSL není třeba.
Ty součástky můžete jedním koncem vypájet. Nemusíte se oobávat že by vás odpojili. To by se stalo tehdy, pokud by jste měl telefonní pevnou linku a na té by zůstal vyvěšený telefon a trvale uzavřená smyčka. A i tak pokud telefon zavěsíte tak vás ústředna asi po půlhodině zase připojí.
Pravda ale je, že pokud frekvence VDSL přesahují otvírací napětí diody, tedy kolem 1V, mlže zapojená dioda vliv mít.
Součástky tam nejsou k vůli impedanci jak tady padlo, to napíše laik, který si myslí že o telefonech něco ví.
Kdybyste chtěl vědět kdo odpovídá koukněte na moje stránky....telefon.unas.cz