Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# a databáze

Zdravím všechny zkušené programátory :)

Vytvářím si vlastní program, ale nemám zkušenosti s připojením na databázi. Proto se obracím na Vás a prosím o radu :) Appka je psána v C# a bude desktopová. Nejspíš by bylo jednodušší jí kvůli té databázi hodit jako webovou, ale bude se hodně používat na cestách, tudíž bych radši offline verzi. Rád bych se Vás tedy zeptal, jak se poprat s databází a v čem jí udělat. Chtěl bych, aby se pokud možno do databáze nikdo jen tak nedostal a zároveň, abych jí mohl zákazníkům na dálku updatovat.

Nějaké rady ? :) Díky moc !

Já nechci poradit krok za krokem.. V dotazu jsem se ptal, jestli má někdo zkušenost s realizací svého nápadu :) Chtěl jsem pouze pohled od ostatních, jak by postupovali. Nebo by to při nejlepším oslovilo nějakého šikovného programátora, kterého by zajímalo víc informaci :) Vůbec jsem to nemyslel špatně.

Nejspíš si budeš muset někoho najmout, kdo za tebe vyřeší technické věci. Zadarmo to ale nejspíš chtít dělat nebude a může trvat měsíce, než to začne generovat nějaké příjmy. Budeš ho mít z čeho platit?
Pokud ne, můžeš to zkusit vyrobit sám, ale to je běh na velmi dlouhou trať.

To přeci není pravda. Vždyť v předchozím dotazu jsem se ptal, jak začít s vývojem programu a v čem ho psát, takže z hlediska IT. V tomto zamknutém dotazu jsem se ptal, jak realizovat nápad. (Tzn. Co dělat, když máte nápad a chcete ho realizovat) Přijde mi to jako rozdílné téma a téma realizace nápadu mi přijde docela zajímavé. Takže z mého pohledu nepochopeně uzamknutý.

Doporučuji použití EntityFramework a SQLite databáze. Vytvoří se jediný soubor, který se následně dá zašifrovat zaslat např. přes mail. Na svém PC ho následně můžeš upravovat a zaslat zpět upravenou verzi.

Pre lokálnu databázu je vhodný SQLite. Ak chceš sťažiť jej čítanie, tak sa pozeraj po builde, ktorý podporuje šifrovanie (https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/standard/data/sqlite/encryption?tabs=netcore-cli). Kľúč bude musieť byť aj tak na klientovi, takže to nebude neprekonateľné. Ak použiješ DP API, tak to aspoň nerozšifruje iný používateľ, než ktorému tá databáza patrí.

Aktualizovať na diaľku sa môže aplikácia sama - vystavíš webovú službu, ktorá poskytne aplikácii dáta na stiahnutie do databázy. Prístup na službu môžeš chrániť prihlásením, aby si to nestiahol ktokoľvek.

Alternatívne to môže byť implementované ako progressive web application (PWA), čo je normálna webová aplikácia, ktorá vie fungovať aj offline. Výhodou by bolo, že sa nemusí inštalovať (dá sa pripnúť na plochu). V tomto prípade je možné použiť IndexedDB ako offline úložisko.