Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tichy 2,5" disk

Krasny studeny den,
Mam tzv. Velke PC (netreba specifikovat-nesuvisi s dotazom)

Ale zistil som, ze na 90% mojich aktivitach, by stacilo nejake NUC (Intel/Asus)
Obe su varianty s SSD, ale aj + mechanicky HDD

Moja otazka je jednoducha ked HDD ziadny SMR (šindel/švinel),
Preferujem min, hlucnost, teplolty, super vykon moze byt az na tretom mieste.
HDD mi staci 0.5TB, ale v ramci cena/vykon, asi 1 TB.
Tak babo rad.

Dakujem
P.S. Ked ma niekto odkaz na stranku, kde sa riesi Mini PC, budem rad.

To z tvojej otazky nebolo take jednoznacne, respektive som to tak nepochopil.
Nicmenej trvam na tom, ze kupovat takto maly hdd, navyse do pc davat 2.5 je blbost a nema to ziaden zmysel.
HDD ma zmysel pri vacsich objemoch, kde je nutne uz pozerat na rozdiel v cene, ale ked uz tak normalny 3.5 verziu, pretoze kriplenie s 5400 otackami sa mi vzdy zdalo kontraproduktivne....rozdiel medzi 5400 a 7200 bolo vzdy poznat.
Aha az teraz som si precital, ze to chces do NUC, takze 3.5" pada.
Stale vsak trvam na SSD;o).

"To z tvojej otazky nebolo take jednoznacne" - ale bolo
Aha az teraz som si precital, ze to chces do NUC, takze 3.5"

Takze mas odpoved : aky mechanicky HDD 2.5" , "Preferujem min, hlucnost, teplolty, super vykon moze byt az na tretom mieste"

Možná.
BC jako uložní osazuji v 2T verzi nejvíc ST2000LM015, když je formatuji na NTB položený skoro vedle klavesnice tak slyšet nejde vůbec, ani vibrace což je někdy těžké vubec poznat, jestli je ten disk v provozu. Doporučit si je dovolím, jelikoz je používám už delší dobu a s žádným problém nikdy nebyl, BULK bývá za slušnou cenu.

Chlapci neblaznite:
Dotaz je na tichy mechanicky HDD

fallon [88.212.53.xxx], 12.02.2021 16:01 #1
preco HDD? pouzi SSD. ------------------- Mimo temy

fleg @Jufo, 12.02.2021 16:11 #3
Kedze ssd je bezhlucne kup si ake chces.
Ja davam vsade modre WD.

HPET, 12.02.2021 16:21 #6
1T? Za jak dlouho budes kupovat druhy ?

-----------------------------

Vazin si vas cas, staveny na ukor Vaseho osobneo casu.

Ale dotaz je stejny "tichy mechanicky HDD"

Ked mate skusenosti s 2.5" tichymi, HDD , tak sen s tym.

Nevěřím, že 7200 RPM WD Black bude tichý disk. To je přesný opak - cílem je vysoký výkon, takže teplo, spotřeba a hlučnost nehrají zásadní roli.

Pokud má být disk tichý, koukal bych po něčem, co má co nejnižší otáčky a co nejhorší přístupovou dobu. Pokud to má být v PC, koupil bych na něj ještě takový ten silikonový rámeček zamezující přenosu vibrací na skříň. Jinak za sebe souhlasím s ostatními. Pokud je prioritou ticho a to až do takové míry, že jsi ochotný ve stolním počítači trpět pomalý 2,5" disk, šel bych do SSD. Plotnový disk můžeš sehnat co nejtišší, ještě ho obalit tlumícím materiálem, ale vždycky to bude plotnový disk roztáčející plotny na tisíce otáček za minutu.

* Slušná cena
* Slušná kapacita
* Slušná rychlost
* Tichý

Mobilní disk se slušnou rychlostí, slušnou kapacitou, za slušnou cenu. Nainstalovaný v počítači Intel NUC 5i3RYH, zatím jako jediný disk, jsou na něm Windows 10 a data. Rychlost je v rámci možností přijatelná (SSD to není), výhoda je, že není slyšet. Kapacita 500 GB je ve spolupráci s NAS a externím diskem dostatečná.

https://pevne-disky.heureka.cz/wd-500gb-2_5-32mb-wd5000lplx/recenze/#section

V prípade 7200 ot.min. je počuteľný svist plotní, merne vibrácie ložísk smerom do držiakov krabice, ale na zálohy 7200 vs. 5400 je to síce úplne putno.

2.5" ložiská určené pre noťasy s otáčkami 5400ot.min., sú výrazne, ba neporovnateľne tichšie než akýkoľvek 7200 ot.min. Objektíva skutočnosť.

Question, nad čím nepochopiteľným porád dookola mudruješ?

Intel ma dve verzie
Intel NUC 8i5BEK (male) - Intel NUC 8i5BEH (plus HDD) jedna cena

Kdesi som cital, ze 8i5BEH (vecsia) ma lepsie chladenie. Ale ziadne parametre chladicov som nenasiel.
Takze je to len vecsim priestorom? Nebude na tom horsie 8i5BEH + 2.5 HDD vs 8i5BEK bez HDD ?

Ako je na tom (hlucnost) Intel NUC vs Asus Mini PC?

Intel nemám, mám Asus mini s Ryzenom 3400G. K Asus (skrinke) je pribaleny chladič, ale ten uchladí max Athlon G, aj keď som ho chvíľku používal, nestíhal a veľký hluk. K ryzenu bol pribaleny Wraith +, ten sa tam však nevojde. Dukupil som Noctua N9. Ide to ticho, v záťaži ho už trochu počuť, ale asi nič lepšie nevymyslis.
K diskom: Asus má 2xM2 a 2xSata, ja v tom mám osadený jeden 500GB M2(systém) a na dáta 500GB 7200 SATA zo starého ntb na dáta. Pripájam ešte 1T disk cez usb3 (filmy a hudba).

Sa chodíš zrejme nudiť, ako tak kukám.

WD 1TB, 2,5", SATAIII, WD10JFCX

pri 24dB je pre teba z pohľadu pána "netopiera" veľký rachot?

Ustel disk do nejakých odpružených podložiek, izolovaného šufíka správnou hmotou.

Samotný hluk z plotní nebudeš očuť ani v to prípade, ak si svoje zvukovody spolu s bubienkom (pri naklonenej gebuli do strany) "prešumíš" od sedimetov, žltého humusu, samozrejme min. 4x opakovane lekárnickym, čistým 3% peroxidom vodíka H2O2 a následne zakaždým úkonom prepláchneš vlažnou vodou.

Čistenie 3% preroxidom opakuj až nebudeš počuť jemné praskanie šumu na bubienku z neutralizovania sedimentov mastnej síry rokmi zaneseného, ušného mazu.

Schválne som tento úkon s Peroxidom vodíka 3% vykonal na sebe, teraz počujem aj lomoz krtka v zemi, ultrazvukovú píšťalku na čokolov, sykavky, činely z hifi repro do hranice kaloten repro 25khz, ba i štebotavý rozhovor zazimnených netopierov u seba vo vínnej pivnici, kde sa mi tento rok zahniezdili povešaní na strope tieto milené potvorky z radov cicmavcov.

trafil som klinček po hlavičke, bude za tým nuda.

hdd je pretlak, je ich plná riť na trhu.

Ale s tým 3% Peroxidom vodíka skús, bol som na staré kolená hlucháň, ako poleno, polovička mi kupovala kadejaké spreje do zvukovodov, dokonca ma opakovane "pálila" trachtárom (liekovom) zapáleným ohňom v podobe podtlaku, namočená bavlna včelím voskom nasadený do zvukovodov, nepomohlo. Hluchý so bol furt aj po vyčerpaní zasušených štupľov podtlakom týmto horiacimi fakľami v ušiach.

Čistý peň, akurát výhoda, nepočul som chrápajúc svoju zlatú manželčičku, telefóny, zvuky, hluky vozidiel, proste nevinné batoľa ustlané v hovdábnych plénočkách a zabatoľené po uši v paplónikoch.

Po peroxide mi nad ušami najprv narástol 10cm biely hríb peny, musel som akciu opakovať 6x po sebe.

Vrelo odporučím každému peroxid 3%, konečne si užijem svoje stĺpové bedne v hale či TV zvuk, však ma stáli tieto americké, kapitaľisické hifíčka bedne, položku 2000€.