Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počitač seká po zlom vypnutí.

Ahojte, som PC laik mám doma herný komp a po poslednom zlom vypnutí mi seká v nepravidelných intervaloch. Počítač som nechtiac reštartoval a keďže sa mi nechcelo kým sa znova načíta natvrdo som ho vypol cez tlačidlo na bedni, som si vedomý, že sa to nerobí a hnevá ma to, pretože odvtedy PC seká. Neviete aká chyba mohla nastať a čo sa mohlo poškodiť? Ďakujem.

Nová informácia pre mňa.
Aký vplyv má zmazanie tohoto makrovírusu, "pagefile, swap", situovaný v koreni (rootu) systémového disku C:\ a iných logických oddielov z dielne MS, po reštarte PC na predmetný zádrheľ v dopyte?

Main Gááát, swap využívajú dnes iba niektoré programy pre beh samotného systému v prípade nedostatku RAM, inak nie je swap potrebný, tobôž ak v pagefile zostane torzo strojového kódu v prípade násilného odpojenia, vypnutia PC pri napájaní. Obsah swap sa maže, automaticky obnoví, prepíše, nezasahuje do behu OS Windows aj ak by bol po okraj swap zaplnený dátami.

A to sa venujem iba necelých sedem dní OS Windows, ale o to intenzívnejšie.

V tom prípade sa jedná o zabrzdenú, nedokončenú záplatu, WU sa snaží po nete stiahnuť o.i. záplat generiká ovládačov.

Vyčisti systém: Dism++, ov lište Otions - Expert mode, zaklikaj štvorčeky, cugrunt. https://www.chuyu.me/en/index.html

Následne dožehli:
cleanmgr+ https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

bacha na odkliknutie štvorca svojho browsera, aby si neprišiel o heslá, natavenie stránok a cookies.

manuálne zmaž: C:\Windows\servicing\LCU\*.*
*komplet obsah rollup balíkov veľkých záplat W10.

Reštart PC.

Teraz pobeží desina ako malina, ako víno.

ale až po tom, čo si skontroloval skrížené sektory chkdsk /x /f /r /v /b

fuu, ako hovorim som laik a týmto veciam nejak nerozumiem nedalo by sa to preložiť do ľudskej reči :). Pri tej kontrole chkdsk pi píše Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process, neviem všetko som počas toho uzavrel.

Mňa musí mať od roku 1994 na fórach netu každý velice rád, hlavne ak má takýto sľušný, eštébákmi, zlodejskými boľševikmi dlhoročne, poctivo preychovávaný občan svoj prístrešok, nemokne, má dostatok pohybu v kotci, prísun surovín vo vyváženej potrave, zabezpečený pitný režim.