Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasity notebook

Pekný večer prajem potreboval by som poradit ohladom Notebooku. Kamarat ma poprosil o pomoc s notebookom ktora sa tykala softweru, tu som vyriesil. Instalacia z win 7 na 8. Este pred opravou u neho doma bol tichý (mimochodom bol cca 5 rokov v skrini) No a samozrejme ze ked som ho doniesol domov tak začal hučat a prehrievat sa. Disk a procesor aj po reinstale windowsu idu dost casto na maximum a ventilator sa ide zblaznit. Notebook som skusal rozobrat no zial je to ten typ ktory ma procesor pod spodnym krytom a popravde uz ani nemam tušenie ako spodny kryt odstranit nakolko by som velkou silou nb poskodil. (Ine je keby bol môj, vsak chapete) tym padom sa neviem k procesoru dostat a precistit ho. Teda ak je to samozrejme ten problem. Moze zahrievanie a velky hluk notebooku sposobovat prach v procesore alebo to moze byt iny problem? (Vzhladom na to ze zacal hucat este s win7 by softwer chybou byt nemal) za inych okolnosti by mi to nevadilo no je naozaj skvele ked sa vam nieco taketo prihodi. A ludom ktori niesu z it proste nevysvetlite ze pc a notebooky ziju vlastnym zivotom :-/:-D

Co sa tyka parametrov tie ste skutocne trafili. Ohladom mojich schopnosti: Som skutocne "laik" no kamarat je este vacsi tak som sa z dobrej vôle podujal nakolko nechcu servis. (Zial v okoli je to hrôza) Aktualizacie postupne instalujem, este to nieje kompletné vdaka "skvelej" rychlosti... takze budem dufat ze to bude nimi :)

ok, disk z toho si odlož bokem, ať máš v nouzi něco co se aspoň rozběhne.
nějaký ssd: https://datacomp.sk/crucial-ssd-mx500-250gb_d364378.html

vyčti si co tam máš za paměti: buď sw speccy (vypíše i ostatní parametry a typ ntb), nebo ještě lépe cpu-z záložka spd.
podle volných slotů zvážit možnost dokoupit v bazaru na 8gb ram.

kvůli slabšímu procesoru pohledej na netu instalačku "w10 lite".
ovladače zkontrolovat u výrobce / support, co je ke stažení. začíná se instalací "chipset driver".