Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký použít systém pro vzdálenou plochu

Jsem uvízlý na homeoffice a řeším následující problém: Potřebuji se připojovat do svého PC v kanceláři (Windows 10) přes vzdálenou plochu. Na svém domácím počítači používám pro připojení virtuální systém pod HyperV, který slouží pouze pro tyto dvě věci:
1) Přihlášení do podnikové sítě přes FortiClienta.
2) Připojení ke svém PC přes vzdálenou plochu.
Nic jiného nepotřebuji. Nyní používám Windows 10, kde jsem odinstaloval vše nepotřebné, ale stejně tam běží stovky různých procesů a využívá zbytečně mnoho zdrojů.
Otázka zní: Jaký optimální systém bych měl použít, aby splnil požadavky a současně byl co nejúspornější z hlediska využití paměti, cpu apod.

Samozřejmě, tohle ale neřeším. Řeším nalezení nejjednoduššího systému lokálního počítače pouze pro vzdálenou plochu. Zatím používám pod HyperV Windows 10 Enterprise, kde jsem odinstaloval vše nepotřebné co se dalo (čili veškeré aplikace s součásti systému co odinstalovat šly standardně, nebo pomocí PowerShell scriptů). Funguje to dobře a rychle, jenže občas potřebuji používat více virtuálních PC současně a pak už se dostávám do stavu 100% využití CPU. Paměti mám dost (32 GB). Jinak bych to neřešil.

Pokud potrebujes ne arocny system, pak Windows 10 compact edition. Staci mu 2GB pameti, je osekany o vsechny zbytecnosti.
Na virtualni pocitac uplne bez problemu

Muzes vysvetlit, proc se nepripojujes rovnou, tzn. na lokalnim pocitaci nainstalovany forti client a spustena RDP? Proc tam vkladas jeste to HyperV?

Ano, to je přesně ta odpověď, kterou jsem zde hledal. Vyzkouším...

Ze svého osobního počítače se nechci připojovat přímo, v okamžiku přihlášení do firemní domény by se okamžitě aplikovaly politiky, které ve svém PC nechci. Ve virtuálním stroji to ničemu nevadí.

Ale prdlajs.
Ty se pouze přes VPN připojuješ do firemní sítě a následně se připojuješ ke vzdálené ploše přes RDP.
Tvůj domácí počítač přece nemáš připojený v doméně a nepřihlašuješ se do něj firemním účtem.

Toto neřeším, řeším celkové vytížení fyzického PC při použití více virtuálních PC, z čehož jeden je určen pouze pro vzdálenou plochu. Hledám nejméně náročný systém pro tuto práci. Teď mám očesané Windows 10 Enterprise 32b.

Čiže nemáš problém so vzdialenou plochou, ale s mnohými virtuálnymi pc, ktoré ale podľa mňa nemusia bežať naraz simultálne v rovnakom čase...
Nemusíš nás tu zavádzať vzdialenou plochou, len preto, že si nevieš dať rady s viacerými virtuálnymi pc. Na čo Ti to je, je Tvoja vec...