Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova dat z harddisku nefunguje

Dobrý den,

odešel mi notebook a tak jsem chtěl dostat data z harddisku, když jsem přes korekci připojil hardisku k jinému pc, tak to bohužel psalo že je potřeba defragmentovat disk.
Tak jsem použil program Recuva na obnovu dat z disku, zaškrtl jsem hledat vše ale bohužel mi to našlo jen samé nepotřebné soubory, žádne fotky nebo dokumenty, což je pro mě nejdůležitější.
Uměl by mi někdo poradit ?

Děkuji

Holinky nebo hodinky, je to jedno oboji se natahuje.... Korekce a redukce/adapter neco diametralne odlisneho, stejne jako defragmentace/format disku ktery to pravdepodobne chtelo delat. No doporucim obnovit data ze zalohy...

Kterou predpokladam nemate, ze? Takze disk odneste specializovane firme na obnovu dat a doufejte ze z disku neco dostane. Cenu za obnovu berte jako dan za blbost a pouceni pro priste - zalohovat, zalohovat, zalohovat.

TestDisk data Recovery je free pričom patrí medzi TOP. Pre lamy bude zložitý.

https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
------------------------------------------------------------
Zrejme máš iba pošahaný zavádzač príslušného sektora, určite bude v RAW formáte pritom dáta sú na disku v 100% stave uchované. Stačí recovery z RAW do tabuľky NTFS.
EaseUS 8,5 ti bohate stačí: https://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/EASEUS-Partition-Recovery.shtml

Mě to bylo hned divné. Defragmentaci vnucoval videorekordér sony (zejména po čistce v nahrávkách) a většinou stejně skončila chybou. Windows běžně nabízí formátování, je to ještě asi dědictví z doby disket (diskety se prý dříve prodávaly nenaformátované, což já nepamatuju). Problém je, že to nabízí i u disků, které jenom nerozpozná (třeba je na něm souborový systém linuxu, nebo jenom nějak zbořený).