Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RJ45 - Doma

Dobrý deň,
Mám dom a CCA 15m od domu mám Letnú Kuchynku kde si chcem dotiahnuť RJ45 kable aby som aj v kuchynke mal internet . Bojím sa ale stratového signálu. Viete mi odporučiť nejaké riešenie aby signál nebol stratový? Internet mam 60Mbps.

Dakujem za odpovede

S pozdravom
Martin

Jenže ta odolnost nesouvisí s tím, jestli má uzemněno, ale s tím, z čeho jsou vyrobeny jednotlivé vrstvy kabelu. U FTP je například vyžadována UV odolnost pláště, zatímco u UTP ne (resp až u CAT6) - takže jsi při montáži sice ušetřil, ale nebylo to zadarmo.

Chranicka je ok, ale k tomu by si potreboval aj zafukovacku kablov potom na dlhsiu vzdialenost;o). Aj ked da sa poradit aj v domacich podmienkach az nie je este ulozena v zemi samozrejme.
Ja som zakopal uz kilometre kabla do zeme a zatial ziaden problem, aj ked chranicka je chranicka....jej prinos uznavam.
V domacich podmienkach vsak imho zbytocna.

Přes kabel není problém. Já mám pergolu od pokoje vzdušnou čarou cca 10-12 metrů a jde bez problému wifi i přes zeď a zateplení, takže jsem kabel nemusel natahovat (nechtělo se mi). Dokonce jde internet i u bazénu, který je asi 20 metrů od pokoje, ale tam už jsou nějaké ztráty.