Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RJ45 - Doma

Dobrý deň,
Mám dom a CCA 15m od domu mám Letnú Kuchynku kde si chcem dotiahnuť RJ45 kable aby som aj v kuchynke mal internet . Bojím sa ale stratového signálu. Viete mi odporučiť nejaké riešenie aby signál nebol stratový? Internet mam 60Mbps.

Dakujem za odpovede

S pozdravom
Martin

Ten stratový signál je čo? Nestretol som sa s takým pojmom...akože sa signál niekde po trase stratí???

22m je nič. Použi čierny FTP kábel s izoláciou do vonkajšieho prostredia (UV odolný) a bude to OK...Iné kraviny nerieš...

V elektrikarskych kruhoch sa vravi....ze neuzemnene ftp je horsie ako utp.
Som celkom ochotny tomu verit, na druhej strane som videl uz v zivote tolko neuzemnenych ftp...v podstate 99% kablov ked pridem a su ftp nie su zemnene.
Ja uz roky pouzivam vyhradne utp.

Jenže ta odolnost nesouvisí s tím, jestli má uzemněno, ale s tím, z čeho jsou vyrobeny jednotlivé vrstvy kabelu. U FTP je například vyžadována UV odolnost pláště, zatímco u UTP ne (resp až u CAT6) - takže jsi při montáži sice ušetřil, ale nebylo to zadarmo.

Chranicka je ok, ale k tomu by si potreboval aj zafukovacku kablov potom na dlhsiu vzdialenost;o). Aj ked da sa poradit aj v domacich podmienkach az nie je este ulozena v zemi samozrejme.
Ja som zakopal uz kilometre kabla do zeme a zatial ziaden problem, aj ked chranicka je chranicka....jej prinos uznavam.
V domacich podmienkach vsak imho zbytocna.

Přes kabel není problém. Já mám pergolu od pokoje vzdušnou čarou cca 10-12 metrů a jde bez problému wifi i přes zeď a zateplení, takže jsem kabel nemusel natahovat (nechtělo se mi). Dokonce jde internet i u bazénu, který je asi 20 metrů od pokoje, ale tam už jsou nějaké ztráty.

Tak určitě je to lepší, to je bez debat. Bude to ale náročnější, na druhou stranu stabilnější. Pokud to nezabije nějakým totálně podřadným AP, tak klidně.