Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z Dsl na Ethernet

Zdravim Vas. Muj otec si koupil novy router, ale bez dsl pripojeni kabelu, jen na ethernetovy kabel. I pres to, ze dsl kabel jde strcit do ethernetove zastrcky, internet mu nejde jak pres kabel tak pres wifi. Ma otazka zni, zda by to vyresila jen DSL ---> Ethernet redukce? Dekuji vsem za odpoved.

Pěkně zmatený dotaz. Otec má teda VDSL připojení? V tom případě potřebuje modem. Ten může nastavit do režimu bridge (most) a za něj připojit svůj router.

Žádná redukce DSL --> Ethernet neexistuje.

Napiš přesné názvy+typ toho routeru a případně dalších zařízení, které se snažíš propojit.

Omlouvam se za zmatecne informace. Mel puvodne Modem VDSL Comtrend VR-3026e a koupil si TP-Link_71FA. Ted uz vidim, ze nekoupil modem :) On tim chtel vyresit to, ze chtel koupit novejsi modem, protoze se mu jiz nejakou dobu odpojoval a nefungoval, jak ma. Takze jestli to dobre chapu, telefonni kabel se do routeru proste nedava a nevyresi se to, pokud si nekoupi modem? Mohu pokud mozno poprosit o nejakx osvedceny modem, ktery zvlada dnesni vysoke internetove rychlosti? Protoze netusim, jakou rychlost otec ma, tak aby byla vyuzita na maximum i do budoucna :) Dekuji

TP-Link_71FA neexistuje.

Chápeš to dobře, telefonní kabel se do routeru nedává.

Jakého má otec poskytovatele? A chtělo by to zjistit, jaký má tarif - rychlost. Je lepší pořídit modem, který je schválený poskytovatelem, jinak se může vymlouvat, že problémy s připojením jsou kvůli nekompatibilnímu modemu.

škoda žes neopsal přesné označení ze štítku.
ten nový krám má být "vdsl modem-router" se 4pinovým vstupem rj11, ale ani google netuší o jaký typ jde.

popsané chování comtrendu může mít víc příčin:
- odcházející napájecí adaptér
- nafouklé kondenzátory na desce comtrendu
- poškozený vstup z vdsl strany nějakou špičkou na vedení v minulosti.

náhradu koupíš u poskytovatele, stejný comtrend asi i v bazaru.

na adrese zrychlujemecesko.cz zjistíš, jaká rychlost se dá u vás očekávat a podle toho pořizovat nový modem.
(obvykle už jde o modem-router, často s wifi, ať ta krabička se zalepenými otvory ještě víc topí)

TP-LINK Archer C50 AC1200

aha, už to tu je. ano, to koupil blbě.
a domácí síť 100mbit, to zas někdo "ušetřil".