Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájecí režimy Windows 10 / Modern Standby

Mám postarší Windows tablet ještě s Intel BayTrail. Nechával jsem na něm úmyslně build 1909 kvůli Edge a proto, že fungoval celkem dobře. Bohužel dobráček Microsoft navzdory mé ignoraci nainstaloval build 20H2.
A začal, respektive vrátil se problém starších buildů na konkrétním HW, že okamžitě po zhasnutí obrazovky (přechodu do úsporného režimu) se odpojí Wi-Fi. Ještě ve 1909 bylo v Nastavení - Systém - Napájení a režim spánku - volba nevypínat Wi-Fi. Po aktualizaci na 20H2 prostě zmizela.

Pokud zapojím nabíječku, problém, zdá se, ustane. Problém je pouze při napájení z baterie.
Nevíte o nějakém stínovém klíči v registru zodpovědném za ponechání spojení Wi-Fi v režimu spánku?
Mám na mysli toto: https://www.laptopmag.com/articles/how-to-use-modern-standby
Jinak powercfg /a říká režim S0 k dispozici a aktivní (=> S1 až S3 a Hybrid deaktivovány).

Děkuji.

Tak Wi-Fi jsem snad vyřešil, později nahodím návod, ještě ale zbývá jedna prosba - jak zabránit zastavování hudby v Modern Standby. Půl hodiny hraje Spotify při zhaslé obrazovce, odpojím nabíječku => okamžitá zástava. Ve 20H2 dokonce toto funguje lépe, leč pouze v nabíječce. V 1909 mi fungovala takto jen aplikace Hudba Groove a nic jiného.
Stejně mi ta logika nastavení přijde celá převrácená. Na baterku bych naopak to vše čekal jako výchozí nastavení. V nabíječce ať si třeba svití hodinu, ale na baterku bych očekával možnost dokončení stahování nebo přehrávání hudby co možná nejúsporněji, tedy bez obrazovky.

Když to já právě nechci vypnout funkci Connected Standby jako celek. Navíc ten klíč v registru už od verze 2004 chybí úplně.
Vlastní napájecí schéma už jsem zkoušel a nastavit všechny pokročilé hodnoty nastavit tak, aby byly stejné pro síť i baterii. Míjí se to účinkem.

Dobře, tak jinak - neznáš nějaký způsob, jak donutit systém myslet si, že je napájen ze sítě?
Protože pak se to chová správně.

Přikládám návod na Wi-Fi, který opravdu funguje.

REGEDIT
Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\F15576E8-98B7-4186-B944-EAFA664402D9

změnit Attributes na hodnotu 2

Tím se teprve zpřístupní samotná možnost v Možnostech napájení "Připojení sítě v úsporném režimu". U baterie tam bylo nastaveno "Spravováno systémem Windows" --> změnit na Povolit.