Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android 10 (One UI 2) - Jak nastavit neomezený počet call logs a sms?

Dobrý den,

Už delší dobu provádím zálohu sms a call logs (na Google Drive) pomocí aplikace SMS Backup & Restore. Už jsem ji jednou použíl a vše se zdálo v pořádku.

Avšak, nedávno se počet call logs dostal na hodnotu 2000 a už se nezvyšuje. Napsal jsem vývojářům aplikace. Zatím mně neodpověděli, ale v nastavení jsem žádné limity ani nic podobného nenašel, takže to pravděpodobně souvisí s Androidem.

Ale, v Androidu jsem nic takového nenašel. Kde to teda můžu zjistit? A lze tuto hodnotu nastavit na neomezenou? (Samozřejmě i u SMS, ale těch je 555 a stále se počet zvyšuje)

Prosím o radu.

Děkuji

Dobrý den,

nevím, jak si vážíte vlastního času či kolik ho máte.

Přemýšlel jsem nad tím a možná bych zkusil napsat i vlastní aplikaci.
Ale neznám podrobnosti. Dnes je doba, že každý chce aplikaci na míru a zadarmo.:-)

Nahrání souboru na G. drive:
https://github.com/googlearchive/drive-android-quickstart

Call log:
http://android2011dev.blogspot.com/2011/08/get-android-phone-call-historylog.html

SMS:
https://stackoverflow.com/questions/848728/how-can-i-read-sms-messages-from-the-device-programmatically-in-android

Jediné, co chybí, je spuštění služby automaticky po spuštění systému.

// UPDATE

Pozor na ten program, co nyní používáte. Mnoho lidí hlásí nefunkční obnovení backupu.
Možná Vám nebude fungovat ani do těch 2000 hovorů.
Je to nutné odzkoušet na daném zařízení.

Přeji pěkný den

Pozor na ten program, co nyní používáte. Mnoho lidí hlásí nefunkční obnovení backupu.
Možná Vám nebude fungovat ani do těch 2000 hovorů.
Je to nutné odzkoušet na daném zařízení.

Obnovu jsem už dvakrát použil a žádný problém jsem nezaznamenal.

Nicméně, přišel jsem na to, v čem je problém. Tohle jsem našel na oficiálních stránkách aplikace

The app does not have any restrictions on the number of call logs it backs up, however, most phones only keep a limited number of calls (500 or 1000 or 2000) in memory and the app can only backup those call logs.

takže to souvisí s telefonem. Je však možné to nastavit na neomezené nebo alespoň navýšit, prosím? Konkrétně Samsung Galaxy A10.

Ano.
Myslím si, že je to limit, o kterém píšete.
Bohužel nemám Galaxy A10, a ani čas se tím podrobně zabývat.

Tipoval bych teda, že Galaxy A10 má na hovory frontu typu LIFO se zásobníkem na 2000 záznamů hovoru.
Jakmile dojde k naplnění zásobníku, tak se starší záznamy nahrazují novými.

S uvedenou frontou přes rozhraní pracuje program jen napřímo.

Pokud je uvedená domněnka pravdivá, šlo by prakticky udělat aplikaci.
Taková aplikace by si vedla separátně vlastní záznamy hovorů a jakmile by zjistila "jen" posun - aktualizaci záznamů,
tyto záznamy by "přidávala bokem" do interní databáze.

Takže hádám, uvedená aplikace pracuje jen líně nad uvedenou frontou.

Ne všechny softwary zdarma, bohužel jak vidíte obsahují požadovanou funkcionalitu.
Nejlepší co můžete udělat je napsat tvůrci aplikace, ať to udělá, jak jsem popsal.
Nebo se pokuste experimentovat s jinými aplikacemi tohoto typu, zda fungují jak čekáte.

Jisté ale je, že zdarma to upravovat podle Vašeho požadavku nikdo nebude :-)

Treba to otestovať. Tak ako som to ja pochopil, tak finta je len tá, že história hovorov sa bude ukladať súčasne aj na tvoj google účet. V telefóne stále zostane limit 2000. Treba len skontrolovať všetky tie synchronizácie, pripadne aj tie povolenia. Za zváženie ešte stojí použitie google kalendára.

Pripadne môžeš skúsiť aj to čo si tu pôvodne hľadal, v google obchode určite také aplikácie budú, ja som našiel napríklad toto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qohlo.ca ale neskúšal som.

Pokud je uvedená domněnka pravdivá, šlo by prakticky udělat aplikaci.
Taková aplikace by si vedla separátně vlastní záznamy hovorů a jakmile by zjistila "jen" posun - aktualizaci záznamů,
tyto záznamy by "přidávala bokem" do interní databáze.

To ne. Nechci si zálohovat více, než je kapacita mobilu. Chtěl jsem se pouze zeptat, jestli je možné právě tuto kapacitu navýšit? Vzhledem k vnitřní paměti mně přijde zvláštní, že je to tak omezené.

Nepatřím mezi nějaké pošklebáčky či snoby, ale.....

Je to jeden z nejlacinších mobilů od Samsungu. Spíše hračka pro děcka - 2GB RAM / 32 GB
A v podstatě z Vašeho popisu mám pocit, že je použit jako jakási logovací/SMS centrála.

Jediné, co mě ještě napadá, když je to zjevně softwarová záležitost, nahrát tam nějakou custom ROM.
Tím ale přijdete o záruku, a může se to chovat nevyspytatelně.
Navíc stále nemáte dopředu jistotu, že log bude udělaný neomezeně, dokud si to neotestujete.

Mám z toho trochu pocit, jako by jste chtěl zdarma příliš velký bonus. :-)

Asi bych tuhle otázku uzavřel. Jak jsem napsal na začátku, šlo mně o navýšení kapacity. Pokud to lze nějak obejít a zvýšit kapacitu zálohy, ale nikoliv telefonu, tak to nechci. Nevím, jak dlouho budu mít tento smartphone, ale momentálně si nechci tvořit větší zálohu, než je jeho možná kapacita. Navíc 2000 je dostačující (nejstarší jsou ještě z prosince 2019) a SMS taky (těch moc nepíšu a nejstarší je dokonce z října 2019 a vlastně ani neznám maximální kapacitu - momentálně 562)

I přesto, děkuji všem.