Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč mi PC hlásí: ,, K té to síti se nedá připojit”?

Dobry den, mam takovy problem s PC.
(Pc je Windows 10 DELL)
Bezne pouzivam osobní hotspot, abych sdílela data z mobilu (mám iphone). Dneska mi to ale hlasilo:,, K této síti se nedá připojit”. Nevim co delat a kde je problem. Mobil mam v nabíječce, PC taky.
Popíšu postup jak se připojuji:
1.otevřu Pc
2.na mobilu jdu do nastavení a kliknu na ,,osobní hotspot”
3.na pc se mi objeví název mé sítě (toho mobilu)
4. kliknu na to a zvolím možnost ,,připojit”
5.za 3 vteřiny se mi to připoji
Dneska se to ale načítalo asi 2 minuty a až se to načetlo, objevil se tam nápis ,,k této síti se nedá připojit”
Nevíte prosím co s tím je? Zkoušela jsem restartovat Pc a vypnout a zapnout mobil, ale nic nepomohlo.
Předem budu moc vděčná za nápady jak problém vyřešit. Děkuji.

Osobně doporučuju řešit pokrytí (rozšíření) wifi nebo ještě lépe natáhnout do horního pokoje ethernet kabel... Připojovat se přes hotspot je fakt nouzovka. To se teda připuješ přes "data", chápu to správně?

Neproběhla na tom Dellu nějaká aktualizace windows? K domácí wifi se připojí?

Připojuji se přes hotspot, tedy přes data z mobilu(mám neomezená data). Je to nejjednodušší řešení, jak rychle připojit počítač/notebook. Doma nám wifi blbne, rodiče tu wifi zkoušeli pokrýt i do horního patra, ale vždy s tím byly nějaké problémy..kabel nemáme tak dlouhý, aby šel natáhnout až do mého pokoje...když máme po škole, tak se někdy připojuji dole, většinou bez problému se Pc připojí. Ale během online hodiny musím pracovat s počítačem, proto využívám ta data z mobilu. PC mám aktuální, nezaznamenala jsem aktualizaci na PC.

Promiň, ale to co čtu jsou samé výmluvy - hledání důvodů, proč to nejde...

rodiče tu wifi zkoušeli pokrýt i do horního patra, ale vždy s tím byly nějaké problémy.

Rodiče asi nejsou specialisté na instalaci strukturované kabeláže a konfiguraci internetu. Stačí požádat zkušenějšího kamaráda/souseda nebo se obrátit na specializovanou firmu, např. kontaktovat pioskytovatele internetu.

kabel nemáme tak dlouhý, aby šel natáhnout až do mého pokoje

Kabel se dá koupit v libovolné délce. Klidně hotový 50 metrů za tři stovky. Ten by snad stačil do tvého pokoje?
https://www.czc.cz/premiumcord-patch-cat5e-utp-sedy-50m/173837/produkt
Nebo v metráži. Dalším řešením jsou powerline adaptéry do zásuvky 230V, jak psal níže kolega.

To nejsou výmluvy ale fakta ;)
Popisuji důvody, proč používám hotspot :)
Nechce se mi do detailů se rozepisovat, které konkrétní problémy jsme měli s wifi připojením, protože cílem bylo se zaměřit na problém s hotspotem.

Popisuji důvody proč nejde, aby přes celý barák vedl kabel. Hledám řešení mého problému, ale jde mi o to, abych našla příčinu, proč se Pc najednou nechce spárovat s hotspotem a vyřešit TENTO problém.