Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Ideapad Z510 - zvláštní problém

Ahoj, mám zajímavý (teda pro mě) problém:

uživateli se najednou začly divně chovat Windows10 20H2, a to tak, že každé CTRV+V vyhodí do Wordu, Malování, Excelu otisk (Printscreen) obrazovky.

Občas to prý na několik minut přestalo a začlo se to chovat normálně.
Ale nakonec se to vždy vrátilo do tohoto stavu, CTRL+V vždy vykopíruje printscreen obrazovky, ať do CTRL+C naberu co chci.
Dokonce i klávesnice na obrazovce to dělá, a jakákoliv externí usb klávesnice taky.

No, řekl jsem si že to je možná virus, uživatel neměl nic proti reinstalaci komplet, tak boční tlačítko Lenovo OneKeyRecovery a hurá, komplet reinstalace do továrka, W8.1. A dobré, CTRL+C a CTRL+V funguje jak má :-) , ale po připojení na internet za chvilku zase stejná závada!

Takže, říkám si, ten virus je asi nějaký persistentní, asi zalez někam do recovery oddílu, takže fleška s Media Creation Tool zastrčit do vypnutého počítadla, bočním Lenovo tlačítkem pustit a Boot z flešky, smazal jsem všechny oddíly na disku, a instalovat W10. Natáhly se tam desítky a zase CTRL+C a CTRL+V funguje správně. Hurá! jenže, po připojení na wifinu a krátké době, co se dotahaly nějaké ovladače Grafiky a touchpadu atd. tak zase původní závada: CTRL+V vykopírovává (tentokrát jen do Malování, excel a word zatím není) Printscreen obrazovky ]:(

Přiznám se, že dál nevím co zkusit.
Může to být nějaká chyba v ovladači od Lenova? Hardwareová chyba se mi nezdá, poněvadž dokud ten počítač nepřipojím k internetu, tak CTRL+V funguje normálně..
nezažili jste to někdo?

Já jsem vděčnej za každou radu a nápad, ale z toho co jsem popsal je jasně vidět, že zaseklá klávesa Printscreen to bude těžko, poněvadž dokud to nepřipojím na wifinu (poprvé) tak CTRL+V funguje jak má, kopíruje texty, cokoli co natáhnu do CTRL+V.

Teď jsem už asi po čtvrté tam nainstaloval čistě W10 (po smazání všech oddílů na začátku instalačního procesu) a už asi hoďku to funguje v poho, protože jsem ty nově čistě nainstalované desiny nepřipojil ještě nikdy na wifi.

Stahuju Avast záchranný disk, a zkusím to projet, ale moc tomu nedávam..

Ha, pane Wikan, jste geniální!
Nedalo mi to a podrobil jsem to dalšímu zkoumání:

Totiž, po připojení na internet se za chvilku stáhnou kdejaké ovladače, i ovladače klávesnice Lenovo zřejmě, protože začne fungovat v horní řadě stmívání a zvuk! A pak už se chová Klávesnice na obrazovce stejně jako ta fyzická na notebooku, takže z toho nejde nic usoudit.

Jenže, jak si s tím teď hraju bez počátečního připojení na internet, tak jsem zjistil, že na fyzické notebookové klávesnici (do chvíle nepřipojení na internet) opravdu nefunguje Printscreen, ani Del, přičemž kopírování textu a souborů na fyzické klávesnici v této chvíli funguje. A přitom na Klávesnici na obrazovce funguje i Del i Printscreen!

Takže ty klávesy jsou fakt kouslé, ale po stažení Lenováckýho ovladače se začne chovat Klávesnice na obrazovce přesně stejně jako ta fyzická, a to zcela překreje možnost zjistit, co je špatně!

Nikdy jsem toto nezažil, aby se chovala fyzická i softwerová klávesnice totožně až po stažení ovladače výrobce.
Člověk se pořád učí.

Výměna klávesnice teda? Poraďte jak to levně provést, případně kde?

No, vydloubnout klávesa se dá (a dokonce potom i zadloubnout :-) ), ale pod ní je taková gumová "bradavka", a s tím asi nic nevyvedu, nevím co by se tam dalo vyčistit.
Nicméně uživatel mi teď upřesnil že i na numerické straně nefungujou některé klávesy, takže to spíš vidím na novou..