Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna - laser/inkoust (tank systém)

Krásné poledne všem,

řeším otázku nové multifunkční tiskárny do kanceláře a nějak se nemohu rozhodnout jestli zvolit tank systém nebo laserovou tiskárnu. Co byste doporučili? Někdo nějaké zkušenosti?

Tisknout se bude více méně denně, pouze černobíle, samý text.
Hodně hrubý odhad je okolo 300-500 stránek za měsíc.
Lidí, co bude připojených okolo 2-3 max.
Podmínky: WiFi, duplex, pouze černobílá, multifunční

Řeším hlavně vstupní náklady vs. provozní...

Inkoustovou mám v merku tuto: https://www.czc.cz/epson-ecotank-m3170-tankovy-system/252876/produkt
Vzhledem k tomu, že lahvička s inkoustem pak stojí okolo 300-400 Kč a vydrží okolo 6000 stran, ty náklady mi přijdou oproti laseru minimální...

Laserovou mám v merku tuto: https://www.alza.cz/canon-i-sensys-mf264dw-d5455532.htm
(chtěl jsem tuto, ale je už vyprodaná: https://www.okay.cz/multifunkcni-laserova-tiskarna-brother-dcp-l2532dw-cernobila/#nopop)
U těch laserovek ale toner stojí kolem 1900-2000 Kč a vydrží okolo 3000 stran.. (beru stejný poměr)
Navíc jednou za čas se bude muset řešit i válec, který stojí další 2000 Kč..

Proč se doporučuje na Alze, CZC atd. spíš laserová tiskárna do malé firmy? Nedává mi to smysl... Uniká mi něco?
Laserovou mám doma na občasné tisky a je ideální.

Díky moc všem za čas a ochotu! :)

Je to vůbec reálné při každodenním použití? Nehledě na tom, že by to mohl udělat servis.
To mi neříkej, že je lepší platit někde 5x více za stránku... Nevím, možná se ptám hloupě, ale přijde mi, že nákladově je inkoust lepší a na každodenní použití praktičtější.

Chápu, že nemá cenu kupovat laser s kazetami, ale to už je historie.. :)

Tankový systém doplňuješ jednoduše, bez špinění rukou nebo něčeho okolniho. Doby, kdy jsi pouzival stříkačku jsou dávnou minulostí.
U meho epsona odzatkuju zásobník, otevřu lahvičku s inkoustem, zacvaknu na zásobník a počkám, až inkoust natece do zásobníku.

U laseru mám větší šanci, že budu špinavý od toneru

Co se týká zasychani, u mne je14 dnů bez tisku běžných a zasychani hlavy jsem zatím neřešil.

Ja tomu nerozumim

Tankový systém podléhá speciálnímu zabalení, v případě odstoupení od kupní smlouvy do 14. dní od nákupu či reklamaci. Je nutné, aby tiskárna měla prázdné nádrže na inkoust. V opačném případě hrozí prolití tiskárny a k možnému zamítnutí reklamace či vracení zboží. Děkujeme za pochopení.

https://www.czc.cz/epson-ecotank-m3170-tankovy-system/252876/produkt
versus
https://www.tonerdepot.cz/blog/5-duvodu-proc-si-koupit-tiskarnu-s-tankovym-systemem

Lahvičky s inkoustem ze kterých se inkoust dávkuje do nádržek jsou řešeny proti vylití náplně pomimo. Celý systém lahvičky je pojištěn unikátním uzávěrem a doplnění probíhá podtlakem, aby se inkoust dostal přímo do nádržky tankového zásobníku. Dokonce i při odšroubování uzávěru a otočení lahvičky se inkoust nedostane náhodně ven mimo nádržku. Některé typy lahviček jsou navrženy tak, aby eliminovali riziko náhodného přeplnění inkoustu do nádržky. V momentě kdy je nádržka zásobníku plná přestanou doplňovat inkoust. Tento způsob doplňování šetří čas, nezpůsobuje žádné problémy a nečistoty při doplňování.

Tak je to jednoduchy, zvladne to obycejna sekretarka z kanclu ? Nebo se to musi poslat do autor.servisu ?
skoda, ze v DPD, PPL a jinych spolecnostech pracuji mladi prepracovani kluci, co s balikama hazou jako Petr Cech s micudou

Úvahy jsou správné, na náklady vyjde lépe tank, samozřejmě platí, že čím dražší pořízení, tím levnější provoz. jen pozor na ten duplex, není standard u tanků (ale všechny vámi vytipované stroje ho mají). U toho Canonu válec neřešte, mění se i s tonerem.

Navyse dodam, ze valec byva najproblematickejsia suciastka u laseroviek (bez ohladu na znacku), pretoze s pevne nastavenym pocitadlom 10-20k stranok sa dozaduje vymeny aj ked je plne funkcny.
A byva to celkom mastna polozka.
Samozrejme pocitadlo sa da zresetovat, aj ked je nutna vymena elektroniky uz dnes.

Je to tak.
V práci jsme měli 2 téměř totožné laserovky Kyocera a Epson. Ten Epson byl přitom evidentně vyrobený na základě stejné Kyocera mechaniky. Poté co skončila oficiální životnost fotoválce se ten EPSON začal dožadovat výměny a přestal tisknout, zatímco ta Kyocera (u té k tomu došlo dříve) jen upozorňovala na výměnu, ale tiskla dál. Nakonec ten EPSON posloužil ještě na náhradní díl pro tu Kyoceru, neboť tam byl zcela totožný Fuser Unit (dokonce na něm byl na nálepce i stejný Part Number).