Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze bezpečně odebrat externí disk

Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu! Když připojím k notebooku (Win10) externí HDD a následně ho chci odpojit, nikdy se mi to nepodaří. Při pokusu o bezpečné odebrání vyskočí okénko "Potíže při vysouvání zařízení Velkokapacitní paměťové zařízení USB - Toto zařízení je momentálně používáno...". I když mám všechna okna vypnutá, toto se neustále objevuje a nedaří se mi disk odebrat. Jedinou možností je vypnout počítat/uspat ho do režimu spánku a poté to jde, jinak se mi to nedaří. Když udělám to samé s fleškou, tak nikdy není problém a vše se odpojí hned.

Chtěl bych vás požádat o radu, asi běží nějaké procesy v pozadí, avšak jak poznat, které to jsou? Díky moc! :-)

Taky jsem s tímto problémem u některých disků bojoval. Když jsem se podíval do sledování prostředků (disková aktivita), zjistil jsem, že se systém hrabe v systémových tabulkách NTFS ($Mtf, $Extend). Nevím, jak se tomu dá zabránit, já ho nechám blbnout a on se tak po 10-15 minutách uklidní. Pokud se do toho nějak zasahuje, jen se ta doba prodlouží.