Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomůžete z přiložené foto určit port?

Zdravíme!
Lze nějak poznat, zda to je SATA nebo NVMe? Doteď jsem připojoval disky pouze kabelem, na M.2 port jsem ještě nenarazil. 😅 Ano, do návodu od notebooku jsem se díval, ten zmiňuje jen konfiguraci se kterou byl zakoupen, o tom že je na desce volný RAM slot a tenhle M.2 nic neříká.

Jinak je to Medion P7402 (MD60850)

Díky

Seš si jistý, že to je správný M2 slot?

I've verified this with my colleagues, the motherbord is fitted with a total of three M.2 slots, one for the WLAN module, one for PCIe X4 NVMe SSD's (Which is in use for the 256 GB Intel SSD), and one that supports SATA mode only.

Má ten vyfocený slot šroubek pro připevnění M2 disku?
Jaký máš přesně M2 disk?

Nevím jestli to je úplně zřejmé z té fotky, ale potřeboval bych mít ten výřez o něco víc vpravo, nebo disk posunout víc doprava, což nejde, tam už jsem na pravém konci konektoru (snad to říkám nějak pochopitelně). Proto mě napadl ten SATA konektor, který má 6 pinů, takže ten výřez je o jeden pin dál

Ty tam máš 5 pinů, to by nebylo proti sobě. Ale disk mi připadá nějaký divný. Už kvůli dírce na obrácené straně. Kdes ho sebral? Že je to NVMe je na disku napsané. Že by čínská mutace konektoru disku? Copak aby to pasovalo může pomoci pilník, ale nikdo nezaručí fungování.

Disk je praveze ok, co sa mi nezda je akoby otoceny konektor na doske.
Disky sa predsa vzdy montuju chipom hore, aby sa nedotykal plosaku a nerobil skrat, pripadne kvoli chladeniu.
Keby mu to aj pasovalo on musi dat disk chipom k doske.
Aj ked ma matie preco ma len 4 piny na tom disku z druhej strany.

Jo já koukal na jiný obrázek. Ale tak to nemůže pasovat. Disk má 4 piny a konektor zjevně 5 pinů. :-? . Co tam tudy proudí? Není ten pin zbytečný, nějaká vicerá zem či co, kterou na disku ušetřili? Ale takhle, jak je disk nalíčen, aby okraje sedli s konektorem, tak jsou piny mimo sebe. Není ten konektor na NTB pro nějaký exotický disk s vetším vybráním vpravo? Pak by to sedlo dobře všechno.

taky nemiluju rozmazané fotky, co sem v rámci aprílových cvičení tazatelé posílají.
podle papírových požadavků na sata režim i nejspíš b-key by to měl být ten starší model m.2 disků.
takže kdyby byl tazatel tak laskav, ať si skutečně přepočítá piny z krátké strany naživo, ne z nekvalitní fotky.

M.2 sata a tiez ma len 5 pinov

ok, budu spoléhat na to, že už na nic není spoleh.

Pokud máš manual tak je to M2 slot, a záleží jaký rozměr M2 disku tam pasuje. Rozměry jsou číselné muj M2 na mé desce má 2242,2260,2280,22110. Ten co máš (M2 disk) je 2280, což je stadart.
Takže zjisti jaké rozměry do toho slotu pasují. Jestli to dobře chápu, tak je to 22mm na 80mm rozměr disku.
Velice rád bych zjistil a vyfotil muj M2, jenže není totálně vidět, protože ji zakrývá moje grafika.

A jo sorry je tam napsáno to, když je instalován M2 disk, tak nefungují porty sata 5,6..
No proto sata ssd.

Takže abych to shrnul, je to M2 M Key a ty čísilka k němu. A ty máš také M2 M Key, tudíš to chce prostudovat manuál.

Vyřešeno, je zo ta SATA B-key, takže se pořídil B&M-key disk a už to jede.
Co udělat s HDD? Chci ho používat jako úložiště, rozhodně 1TB disk nehodím do sběru. Nechat v notebooku tak jak je, i s původním operačním systémem (třeba jako rezervu, kdyby ssd odešel) a jen na něj dál ukládat? Nebo ho nějak formátovat, nebo cokoliv? A nebo ho úplně vyndat a používat jako externí?