Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB 3 hub - nenačte se externí HDD

Dobrý den

koupil sem si USB3.0 HUB zapojil sem ho do USB3.0 vstupu a po připojení ext. HDD mi ho pc nenačte. Po připojení HUB do vstupu USB2.0 mi pc HDD normálně načte. Můžete mi prosím někdo poradit co dělám špatně nebo kde by mohla být chyba. Předem děkuji za pomoc s pozdravem Gozer.

Změna předmětu, původně: USB 3 hub (host)

port usb2 zaručuje podle normy 0.5A, čili nemusí utáhnout ani každý usb disk, natož ty co jsou připojené přes přídavné přechodové odpory usb hubu.
prakticky dávají nezaručených 0.7-0.8A, ale pořád to stačí pro jediný disk při rozumně krátkých kabelech a nezavazejících sériově řazených usb konektorech v cestě.
usb3 má papírové minimum 0.8-0.9A, může dát ampéru nebo kousek víc.

protože levný usb3 hub není aktivní = s vlastním napájením, vše se tahá jen z usb portu z pc.
fyziku a ohmův zákon jste na základní škole měli, na tom připojení vzniká úbytek napětí, které pak chybí tomu externímu disku pro rozběh jeho motoru.

usb není ideální rozhraní, kdybys chtěl zapojit více disků (když vynecháme že hub neutáhne napájení). více zřetězených zařízení se dělí o společnou přenosovou rychlost.

externí disk vždy přímo do pc, ne před hub. anebo alespoň přes aktivní hub, ne tento.

Zaujimave je, ze u tych starych kramov mi naozaj vzdy pomohlo, ked som skusal usb3 a ta nesla skusit usb2 a tie sli.
A ked zlyhali zadne, vzdy ma zachranili predne.

Inak od casu, ked som zacal nosit so sebou servisny disk a zacali byt problem s bootovanim z neho nosim uz par rokov so sebou merak, ktory si zapajam pred disk a tak najdem vhodny usb port.
Akonahle vidim na lcd 0.2A alebo 4.8V viem, ze disk nenabehne.