Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hap ac 2 od o2

Ahoj,
Kupil som z bazosu Mikrotik hap ac2 od niekoho co ho mal od o2. Zistujem ze to bola asi chyba, zrejme je nejako upraveny lebo nejde mi restartovat. Predstavoval som si ze z neho mozem spravit router normalne ako keby bol kupeny hocikde v obchode. Mylil som sa alebo len robim pri restarte niekde chybu?
Moc krat ďakujem

Nejde mi nan pripojit ani cez winbox. Najde mi ho v neighbours ale ked dam telnet tak len pripaja dlho a potom vyprsi cas..

// nie je mozne este pouzit aj kombinaciu s tlacikom reset a wps alebo co?

Neda sa zresetovat, naozaj to musia mat nejako upravene. Zapol som dokonca aj stopky - 30sekund drzal vypol zdroj stale drzal dalsich 30 sek zapol stale drzal a zas 30sek a ked nabehol stale nie je zresetovany ..... neviem co este mam skusit aj rozne porty pre lan som skusil, nic nejde...
Viete poradit co s tym alebo to mam hodit do kosa, resp darovat niekomu kto ma o2 nech si vypyta nove heslo alebo co....

Ďakujem pekne za akukolvek pomoc.

Nejde mi vytvorit ten net booting. Ked na to kliknem nic sa nedeje..
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Netinstall postupujem presne podla tohoto navodu.
Ac2 mam vypnut spojene s pc lan kablom v eth1 otvorim v pc netinstall v6.48.1 ako spravca kliknem na net booting a nic sa nedeje. Zapojim ac2 do elektriky a nic. Kliknem znova na net booting a nic..
Pisu ze ten ac2 treba dat do boot rezimu.. ale ako ked nema heslo do administracie a nejde ani cez wps prepnut ziadno ani cez reset tlacitko ziadnym sposobom ( ani odpojenym ac2 drzanim tlacitka, zapojenim a drzanim kym sa nerozblika user , a ani 30x30x30 nejde...)
Ďakujem za pomoc

Cize mam reset drzat 5 min a malo by to ist?

// nepomohlo. Netinstal som aj restartoval, v pohode nasiel ac2 ale nejde mi to net booting ani install... to napravo ten key ip adresu branu atd tam netreba nic vyplnat? To v navode nie je..

// teraz uz ano, po reset 30x30x30 ho vidno uz..

Uz ho zasa nevidim.. odpojil som ac2 z elektriky zapol nanovo netinstall klikol na net booting zapojil ac2 a nic.. musim ho zase resetnut 3x3x3 ..

// no zase som ho zviditelnil ale neviem sa pohnut dalej..

//stale mi len pise ze ziadne subory neboli vybrane...

Musim okrem netinstall stiahnut aj nejake main packages az teraz som si to vsimol.. ako ale viem ktore mam stiahnut je ich tam viacero...
Ďakujem pekne

// k nicomu som sa nedostal.. su tam na vyber veci ako mipsbe, arm64, simps title ppc atd atd .. ako viem ktore mam dat? Pisu ze ked neviem ake mam dat mam stiahnut vsetky ale ktore vsetky?
Ďakujem za pomoc

Ved ano, ale nechapem preco.. resp neni v neighbours vidno lebo lan porty su v tej zalohe vypnute ale co je divne ze cez vonkajsie AP ho nenajde tiez..
Teraz ked ho zresetujem znova potrebujem upravit zalohu - je to mozne? Ze si v tej zalohe niekde viem rozkliknut kt casti zalohy maju prebehnut a kt nie? Napr nastavenie wifi by som zalohovat nechcel ale vsetko ostatne ano. Da sa to?

Moc nechapem, co robis, co zalohujes a preco a kde chces u zalohu obnovit.
Ale MT umoznuje backup celeho systemu, alebo jednotlivych casti.
Si pisal, ze si kupil od niekoho ac2 a tu nevies zresetovat...to sa ti uz podarilo a zrazu zacnes nieco obnovovat z nejakej zalohy a v poslednom prispevku sa pytas, ci je mozne zalohovat parcialne.
Moc mi to zmysel nedava.
Backupy jednotlivych casti sa ukladaju do rsc suborov, tie vies citat aj ich upravovat.

Riešil som to nedávno, taktiež asi tisíc krát cez netinstall a nenašlo mi ho v zariadeniach. Ale nakoniec sa mi to podarilo, nahral som doňho novy fw a všetko funguje ako má.
Mám ešte ďalšie 3ks takže rovnaký postup aj u nich.
O2 tam ma nahratý svoj fw cez ktorý sa nedá spraviť nič, len zmeniť heslo a meno ssid.