Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nový router

ahoj, potřebuji poradit z výběrem nového routeru, teď mám zapojený do starého routeru NAS, O2 TV pro 2 TV a hlavní kabel ze střechy,

nevím jaký si mám vybrat jejich opravdu dost na výběr, moje cenové rozmezí od 700 kč do 1300 kč

děkuji za radu.

O kvalite by sa dalo polemizovať. Ono totiž so zvyšovaním rýchlosti domácich internetových prípojok si mnohí všímajú, že Mikrotik nieje žiadna sláva čo sa týka wifi. Papier znesie všetko, ale realita je iná. Prenosová rýchlosť cez wifi 5GHz 11ac bez prekážok končí zvyčajne na hodnote 200 Mbps a len vo vzácnych prípadoch to chodí okolo 400 Mbps. Na oficiálnom fóre pre Mikrotik je hodne ľudí čo sa sťažujujú na malý prenosový výkon wifi.

já chtěl původně napsat, že wifi signál je bezpodmínečně nutný na hajzl, ale každý čteme noviny jinde.
jinak routery té doby nedosahovaly ani průchodnosti 100mbit, třeba u czc to má i v názvu, asi to měl být nadprůměrný výkon.
throughput pal čert, ale nevýhody jako neopravené bezpečnostní chyby už zůstávají navždy. (mám tu celkem nový ovislink navíc, žel nejsu z brna)

samozrejme ze te omezuje: kdyz si potrebujes preposilat data v domaci siti. tehdy jsou vsechny 100mbit modely jen pro zlost - prave tam je gigabitovy archer c6 za malo penez hodne muzikalni.
ma uz 2core cpu, tim stiha vyrizovat vetsi mnozstvi pozadavku, treba pro domacnosti s vice wifikramy.

a to jsem ted komusi kupoval wr844, i podle ceny uplny odpad.
pozadavek byl rozumny vzhled (za me jsou mikrotiky hezci, ale zenska si ho asi nenastavi), 1 pripojeny pc, obcas 1 mobil navstevy, malo penez.

model bez wifi je na nic. co kdyz mam tarif s malo daty, a navic potrebuju mit nejaky kontrolni "pocitac" v te siti, tam se router s aspon wifi 11n hodi.