Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome OS a offline office

Ahoj,
Prosim vas existuje moznost do OS od google - chromeOS nainstalovat aj offline verziu Office, resp aspon word? Nemam problem takyto aj kupit ale nedokazem to nikde najst.. vsade pisu len o online office verzii.. potrebujem mat vsak vsetky dokumenty v pc dostupne aj bez internetu.
Nasiel som ze sa da cez google disk pridat nejaky dokument aj do verzie offline, ale to by som ich pridaval mesiace...
Ďakujem pekne za pomoc.

Kludne aj ten plateny date mi nejaky link? Kde to stiahnem?
Ďakujem pekne

// pozeral som, ale na chromeOS som nic nenasiel.. mate to odskusane?
To sa kupuje tzv CD key? Je to viazane na PC alebo na ucet? Resp. Viem si to preniest na iny pc ked stary "klakne"?
Ďakujem veľmi pekne

https://support.google.com/chromebook/answer/9145439?hl=en

(to ti umožní inštaláciu Desktopových Linux aplikácií v ChromeOS)

následne LibreOffice napríklad:

sudo apt install libreoffice

MS Office napríklad (WineHQ umožní beh Windows aplikácií v unix-like systémoch):

sudo dpkg --add-architecture i386
wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
sudo apt-key add winehq.key
sudo apt install nano
sudo nano /etc/apt/sources.list
deb https://dl.winehq.org/wine-builds/debian/ buster main
deb https://download.opensuse.org/repositories/Emulators:/Wine:/Debian/Debian_10 ./
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys DFA175A75104960E
sudo apt update
sudo apt install --install-recommends winehq-stable
winecfg
wine ms_office_installer.exe

ďalšia možnosť je inštalácia mobilných verzií: https://support.google.com/chromebook/answer/7021273?hl=en

No pozdava sa mi moznost instalacie mobilnych verzii. Tie funguju aj offline??
Len neviem nikde najst kde to povolim, lebo nemam original chromebook ale stary lenovo kde som stiahol chrome os z internetu. A tu nikde neviem najst kde to povolim, tie aplikacie z google play..

Ďakujem za pomoc.

Takže vlastne nemáš ChromeOS ale ChromiumOS. Tam netuším či je možnosť inštalovať offline aplikácie akýmkoľvek spôsobom. V takom prípade ale moc nerozumiem dôvodu prečo používaš ChromiumOS, keď to nespĺňa tvoje požiadavky. ChromiumOS ale vychádza z Linuxu ktorý je tiež zadarmo a zároveň umožňuje inštaláciu offline aplikácií, takže ak nutne potrebuješ offline aplikácie, skôr by som doporučoval nainštalovať Linux, tam by si mal vo väčšine distrách už predinštalovaný LibreOffice.
Teoreticky ale čo som našiel na netu by mohlo sprístupniť túto funkcionalitu aj v ChromiumOS, keby si využil Project Croissant: https://github.com/imperador/chromefy

Aha.. no pouzivam ho (resp chcem zacat s pouzivanim) lebo os win stoji za.. je pomaly caste a dlhe update.. a pod..
Toto je na mojom starom ntb aj pc velmi rychle oproti win a vyuzivam tie stroje cisto na dokumenty/faktury a tiez zalohovanie foto + bezne pouzitie internetu (vyhladavanie, mail...)
ChromiumOS mi uplne teda vyhovuje - az na ten on/offline problem s dokumentami..
Bol by som preto velmi rad keby sa to dalo vyriesit..
Idealne keby to sam google poriesil dostupnou app v obchode kludne aj platenou..

To rozumiem, keďže sám som už s Win10 stratil nervy, avšak konkrétne ChromeOS je, resp. dlho bol systémom, kde všetko je "online", offline podpora je v podstate novinka v ChromeOS a stále je to riešenie s viacerými nedostatkami...

Preto by som odporučil Linux, ktorý má offline podporu "by default" teda už od základu. Aktualizácie sú úplne bez problémov, často netreba ani reštart. A v podstate všetky nedostatky, ktoré popisuješ nemá. U Linuxu máš na výber kopec distier a DE, ktoré majú rôzne spôsoby ovládania, rôzne aplikácie, atď. Stačí si pozrieť na Internete video k nejakému distru a dostaneš približnú predstavu. Napríklad Linux Mint je relatívne podobný k Windows, čo sa ovládania a týka, a je často odporúčaný pre tých čo z Windows prechádzajú na Linux, ak si ale odvážnejší môžeš skúsiť aj iné distrá.

https://www.linux.org/pages/download/

Nejde ani moc o mna ako o rodicov, preto by som teda skusil ten linux co sa podoba na win. Ako som uz pisal prioritou su len tie dokumenty - word ...
Ďakujem pekne za rady.

// co sa tyka instalacie toho linuxu je to zlozite? treba tam aj nejako zvlast instalovat ovladace a pod? Lebo ako som uz pisal jedna sa o starsie masiny a nechce sa mi manualne dohladavat ovladace a zdlhavo ich instalovat..
Ďakujem

K Office dokumentom otvorí všetky, akurát nemusí všetky otvoriť úplne korektne, ale to je problém aj medzi samotnými verziami MS Office. S väčšinou dokumentov by si ale nemal mať problém. A áno je tam nainštalovaný aj program na otváranie zipov a rarov.