Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB si nepamata cas

Na starom HP Probooku po zapnuti (po niekolkych rokoch) bol rok 2001. Po nastaveni a vypnuti a opatovnom zapnuti opat ten isty problem. Je problem v tom ze je mrtva CMOS baterka, alebo bateria napajania notebooku?

Měl jsem stejný problém, starší notebook vytažený po několika letech, cmos baterka byla podle youtube někde hluboko v útrobách a nešla jednoduše vyměnit, používal jsem ho přesto, nakonec jsem i našel bat soubor který mi sám přestavil čas, a nakonec se ukázalo, že stačilo mít notebook připojený a zapnutý nepřetržitě několik dní v kuse, a cmos baterka začla ožívat, nejprve začala už zapomínat jen čas a už ne datum a za dalších x hodin/dnů už funguje vše normálně, pamatuje si čas i datum.
Stejně baterie notebooku prvních x dní/hodin blikala červeně že je mrtvá, ale pak po několika dnech nepřetržitého zapnutí přestala blikat červeně, začla se nabíjet, a teď už vydrží skoro hodinu, lepší než nic.
Připoj ho na adaptér, nastartuj windowsy, nastav ať neusíná, a po několika dnech (možná dřív) budeš možná příjemně překvapený jako já :-)