Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB si nepamata cas

Na starom HP Probooku po zapnuti (po niekolkych rokoch) bol rok 2001. Po nastaveni a vypnuti a opatovnom zapnuti opat ten isty problem. Je problem v tom ze je mrtva CMOS baterka, alebo bateria napajania notebooku?

Jak píše Kurt, pravděpodobně obě, ale CMOS baterie určitě. Vydrží nějakou dobu ten notes zapnutý na baterii bez přívodu el. energie?

Cmos baterie za pár korun by ti pomohla alespoň s udržením času při vypnutém napájení. d1.90.HP.9.1

Určitě najdeš i levnější, to je jen nástřel. Ale jestli se to vyplatí oživovat, nevím. Klasickou baterii najdeš podle přesného modelu toho notebooku. Pokud ho nepřenášíš, tak bych ji asi ani nekupoval.

krám, kterému po resetu začíná datum od r.2001, nemá ani cenu té cmos baterie a nestojí za to kříšení.
vytáhni zastaralý disk, zkus jestli půjde k něčemu připojit a zkontroluj, jestli má nějaký zajímavý obsah ke zkopírování.
pak celý krám vyhoď.

Měl jsem stejný problém, starší notebook vytažený po několika letech, cmos baterka byla podle youtube někde hluboko v útrobách a nešla jednoduše vyměnit, používal jsem ho přesto, nakonec jsem i našel bat soubor který mi sám přestavil čas, a nakonec se ukázalo, že stačilo mít notebook připojený a zapnutý nepřetržitě několik dní v kuse, a cmos baterka začla ožívat, nejprve začala už zapomínat jen čas a už ne datum a za dalších x hodin/dnů už funguje vše normálně, pamatuje si čas i datum.
Stejně baterie notebooku prvních x dní/hodin blikala červeně že je mrtvá, ale pak po několika dnech nepřetržitého zapnutí přestala blikat červeně, začla se nabíjet, a teď už vydrží skoro hodinu, lepší než nic.
Připoj ho na adaptér, nastartuj windowsy, nastav ať neusíná, a po několika dnech (možná dřív) budeš možná příjemně překvapený jako já :-)