Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká značka výrobce notebooků je nejkvalitnější?

Po dvou letech naprosto odešel notebook od výrobce z Číny. Chci se poradit před nákupem nového notebooku. Je nějaká značka, která by se dala považovat za nejspolehlivější?

Nechci už nic z Číny. Vím, že i ostatní výrobci tam vyrábí, ale nechci prostě přímo výrobce z Číny. Jedná se zejména o spolehlivost. Mám známého, který má už 5 let notebook HP, přitom se o něj nijak nestará (nějaké softwarové a hardwarové čištění, o kterém mluvili v prodejně).

Proto mě napadá tato značka HP a nebo něco z Japonska. Fujitsu, Toshiba. Nebo Samsung? Jaké máte zkušenosti?

Využití notebooku bude (po instalaci Linuxu) výhradně prohlížení internetu a práce s dokumenty několik hodin každý den. Protože to není na hraní her a jiné náročné věci, myslím si, že by se mělo jednat o nějakou levnější prodejní cenu. Například kolem 10.000,-Kč. Ale přitom aby se jednalo o spolehlivou značku výrobce.

Pro nesouhlasící:

Využití notebooku bude (po instalaci Linuxu) výhradně prohlížení internetu a práce s dokumenty několik hodin každý den. Protože to není na hraní her a jiné náročné věci, myslím si, že by se mělo jednat o nějakou levnější prodejní cenu. Například kolem 10.000,-Kč. Ale přitom aby se jednalo o spolehlivou značku výrobce.

S největší pravděpodobností na této značce Linux pojede vcelku bez problémů.
Cenová hladina kolem 10kkč
Výkon pro dané využití dostatečný.
Životnost Pc slušná.
Pro několikahodinovou práci na Pc denně lepší volba než notebook.

Najděte mi prosím lepší volbu - tedy konkrétní značku a model. Také aby měla tazatelka na výběr. Děkuji

Je to od teba velice pekné, ale chce noťas, drž sa požiadavky.

Dole som hodil link na Del s SSD diskom, cena, 8625,47 Kč. DELL LATITUDE E5530 - TRIEDA "B"

Osobne by som išiel do korejca zn.: Samsung, len tie sú momentálne nedostatkový artikel.

jen 2jádrový procesor s nic moc výkonem, malá ram, nepoužitelné rozlišení obrazovky, celkem těžký, stav b = možná i baterka v háji.
na dnešní kancelář + internet nedostatečné parametry - za to 9t?? tak za 5-6, větší cenu to nemá ani náhodou.

to může sloužit leda jako spouštěč jediného okna (přehrávání filmů), což dá každý mobil nebo tablet za poloviční až třetinovou cenu.

bohužel notebuky za 12-15t zmizely z trhu, prodá se všechno tj nejsou žádné akce a neprodejné ležáky z bazarů mají úplně nesmyslné ceny.

Ne, to by som nekúpil, určite nie za tú cenu na také požiadavky aké tazateľ má.

Všetky parametre sú hraničné ale áno utiahlo by to office a Internet, ale že by to bolo spolahlivé a kvalitné určite nie. Ten repas je jeden zo starších (5+ rokov) takže stav batérie bohvie aký je, výdrž teda zrovna malá a to je fakt len taký laptop čo bude rád že prežije záručnú dobu. A určite to nemá hodnotu 9 tisíc KČ.