Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká značka výrobce notebooků je nejkvalitnější?

Po dvou letech naprosto odešel notebook od výrobce z Číny. Chci se poradit před nákupem nového notebooku. Je nějaká značka, která by se dala považovat za nejspolehlivější?

Nechci už nic z Číny. Vím, že i ostatní výrobci tam vyrábí, ale nechci prostě přímo výrobce z Číny. Jedná se zejména o spolehlivost. Mám známého, který má už 5 let notebook HP, přitom se o něj nijak nestará (nějaké softwarové a hardwarové čištění, o kterém mluvili v prodejně).

Proto mě napadá tato značka HP a nebo něco z Japonska. Fujitsu, Toshiba. Nebo Samsung? Jaké máte zkušenosti?

Využití notebooku bude (po instalaci Linuxu) výhradně prohlížení internetu a práce s dokumenty několik hodin každý den. Protože to není na hraní her a jiné náročné věci, myslím si, že by se mělo jednat o nějakou levnější prodejní cenu. Například kolem 10.000,-Kč. Ale přitom aby se jednalo o spolehlivou značku výrobce.

Nechci už nic z Číny. Vím, že i ostatní výrobci tam vyrábí, ale nechci prostě přímo výrobce z Číny. Jedná se zejména o spolehlivost. Mám známého, který má už 5 let notebook HP, přitom se o něj nijak nestará

Aha a to pětileté HP bude asi odkud, z Německa? Západního?

Protože to není na hraní her a jiné náročné věci, myslím si, že by se mělo jednat o nějakou levnější prodejní cenu. Například kolem 10.000,-Kč. Ale přitom aby se jednalo o spolehlivou značku výrobce.

Jasně, TOP kvalita za 10.
Uklidněte se, notebooky kolem 10 tisíc na trhu prakticky nejsou, čili se té Číně v pohodě vyhnete.

Toto podla mna predvadzate na debatach. Mate tazkost pochopit pisany text obcas.

Nechci už nic z Číny. Vím, že i ostatní výrobci tam vyrábí, ale nechci prostě přímo výrobce z Číny. Jedná se zejména o spolehlivost. Mám známého, který má už 5 let notebook HP, přitom se o něj nijak nestará

Tato veta znamena, ze nechce ziadnu cinsku znacku predavanu na Ali a spol, ale je ochotna akceptovat zabehnuteho vyrobcu a fakt, ze je to vyrobene v Cine nevadi. Poukazuje to aj na priklade HP.
Preco si zdoraznil len tu prvu vetu a druhu, ktora ten vyrok upresnuje si odignoroval?

Nechci už nic z Číny. Vím, že i ostatní výrobci tam vyrábí, ale nechci prostě přímo výrobce z Číny. Jedná se zejména o spolehlivost. Mám známého, který má už 5 let notebook HP, přitom se o něj nijak nestará

Samozrejme zo zvyskom odpovedi suhlasim do 10k sa nic kvalitne v sucasnosti zohnat neda...a vlastne nikdy ani nedalo.

Prozradím vám takové malé tajemství, ale pssst....

...vždy dostanete to, co si zaplatíte. Za 10.000 bude neskutečná sračka absolutně cokoliv, bez ohledu na značku. A je naprosto jedno kde to bylo vyrobeno. Protože za 10.000 se prostě NEDÁ kvalitní notebook vyrobit -jen ta sračka, ošizená na všem. Na komponentech, materiálech, výrobě... Tak u dvojnásobku se má smysl o něčem bavit, spíš u trojnásobku.

Apple, Microsoft, prémiové řady HP, Dell, Toshiba..

ale nebude to zadarmo, za 10k se opravdu kvalitní kousek vyrobit nedá, za těch 20 hodně stěží, ale už je to pravděpodobnější. Kompromisem by možná bylo kouknout po starším modelu z vyšších řad a hlavně po akcích, takový by se mohl dát sehnat i za 15..

Viz. co tu psali jini.

Osobne mam dobrou zkusenost s notasama od Dellu, ale fakt je to hlavne o cene, notas za desitku bude vzdycky ocesanej, co to jde a tudiz nemuzes cekat, ze ti pojede do konce zivota. Kdyz si vyhradis rozpocet pres tech 20.000, tak si myslim, ze uz se da poridit slusnejsi notebook.

S jakou uhloprickou ?
V podstate Vam staci jakykoliv NTB za ~ 15.000 s CPU Quad-Core na alespon minimalnim zakladnim taktu (bez turbo) : "4 x 1.5Ghz", 4Gb RAM + IGP. Takze nic s Celeron N.
Ma osobni zkusenost s Intel + IGP : Intel UHD pod jadry Kernel (pocitaje 5.10 a vyse + HW akcelerace encoding-decoding VAAPI) je velmi uspokojiva.
# V pripade ze mate v umyslu pripojit k NTB zarizeni s rozlisenim 4K jako televizi nebo monitor, verifikujte normu HDMI aby byla HDMI 2.* jinak dojde k omezeni jen na @30Hz.

Doplaceni do 20.000 je spise uz o kvalitnejsi konstrukci, lepsi vydrz baterie, vetsi uloziste a RAM. Nad 20K coz prinasi vykonejsi HW pro vasi cinost nema IMHO nejak vyznam.
Jestli chcete jeste vice usetrit, bych doporucil zvolit (dle moznosti) NTB bez OS. Nema cenu doplacet za licence Microsoft kdyz bude reinstalovan na linux distribuci.

PS: V podstate lepsi vyrobce neni, vse odpovida +- cene nebo ucelu.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 : 16 989 Kč
czc.cz/lenovo-ideapad-gaming-3-15arh05-cerna/306718/
# Jen bych si overil verzi vhodneho a potrebneho jadra kernel pro novou radu Ryzen 5@4**

6jádrový procesor AMD Ryzen 5 4600H (3GHz, TB 4GHz, 12 vláken)
8GB operační paměti DDR4
grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6,
"15.6" IPS FullHD displej (1920x1080 bodů)
256GB SSD

Já ti nevím, přišlo mi na šichtě 5ks NB Lenovo T14, na štítku Made in China.
Doma jsem otočil několik Dellu hore kopytama a na štítku - Made in China.
Jistotu budeš asi mít, když ti nějaký řemeslník u nás doma udělá dřevěné kuličkové počítadlo přímo před tebou, že nebude z Číny :))

Pro nesouhlasící:

Využití notebooku bude (po instalaci Linuxu) výhradně prohlížení internetu a práce s dokumenty několik hodin každý den. Protože to není na hraní her a jiné náročné věci, myslím si, že by se mělo jednat o nějakou levnější prodejní cenu. Například kolem 10.000,-Kč. Ale přitom aby se jednalo o spolehlivou značku výrobce.

S největší pravděpodobností na této značce Linux pojede vcelku bez problémů.
Cenová hladina kolem 10kkč
Výkon pro dané využití dostatečný.
Životnost Pc slušná.
Pro několikahodinovou práci na Pc denně lepší volba než notebook.

Najděte mi prosím lepší volbu - tedy konkrétní značku a model. Také aby měla tazatelka na výběr. Děkuji

Je to od teba velice pekné, ale chce noťas, drž sa požiadavky.

Dole som hodil link na Del s SSD diskom, cena, 8625,47 Kč. DELL LATITUDE E5530 - TRIEDA "B"

Osobne by som išiel do korejca zn.: Samsung, len tie sú momentálne nedostatkový artikel.

pokud to nemá být na hry čili to nemá topit ani žrát baterku, pak 4-6jádrový ulv procesor.
jestli to dnes má být na home i office a vyžaduje se kamera, je dobré pohlídat "hd kameru", to je nejméně 720x560px. jinak je tam jen vga rozlišení 0.3mpx ~ 640x480px.
normální kancelářské ntb vyjdou kolem 18t., výprodejový hw předchozí generace nebo s menším vybavením (bez lan, menší ssd, starší bt) kolem 16t.

tyto běžné krámy jsou všechny z číny, už asi 10 nebo 20 let. výjimkou, pokud ještě existují, mohly být značky samsung, panasonic, toshiba. ale je možné, že tuto spotřební elektroniku taky nechávají dělat v číně, nebo už to úplně zabalili.

na značce moc nezáleží, při těchto cenách je to všechno ani šunt, ani kovové šasi, něco mezi.
v práci fasujem hp probooky a elitebooky kvůli připojení k docku. (samozřejmě úplně celý hw je čína)

jen 2jádrový procesor s nic moc výkonem, malá ram, nepoužitelné rozlišení obrazovky, celkem těžký, stav b = možná i baterka v háji.
na dnešní kancelář + internet nedostatečné parametry - za to 9t?? tak za 5-6, větší cenu to nemá ani náhodou.

to může sloužit leda jako spouštěč jediného okna (přehrávání filmů), což dá každý mobil nebo tablet za poloviční až třetinovou cenu.

bohužel notebuky za 12-15t zmizely z trhu, prodá se všechno tj nejsou žádné akce a neprodejné ležáky z bazarů mají úplně nesmyslné ceny.

Ne, to by som nekúpil, určite nie za tú cenu na také požiadavky aké tazateľ má.

Všetky parametre sú hraničné ale áno utiahlo by to office a Internet, ale že by to bolo spolahlivé a kvalitné určite nie. Ten repas je jeden zo starších (5+ rokov) takže stav batérie bohvie aký je, výdrž teda zrovna malá a to je fakt len taký laptop čo bude rád že prežije záručnú dobu. A určite to nemá hodnotu 9 tisíc KČ.