Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zaheslovaný účet a přeinstalování OS

Zdravím. Tak teda, můj problém: na pc jsem měl vytvořené 3 účty (Segra, Táta a já) no a já jediný jsem měl (jakožto i správce pc) na účtu heslo. Pitomou náhodou okolností jsem musel přeinstalovat Windows (XP-P SP2)-ten druhý (nově nainstalovaný) OS nebyl úplně shodný s původním.A teď bych se rád dostal ke svým souborům v dokumentech-a to je ten problém-pochopitelně to nejde-díky tomu heslu. Chtěl bych se zeptat, jestli to jde nějak udělat, abych se tam dostal. Díky moc za rady :)

Nevím, zda jsem vás správně pochopil, ale pokud se z důvodů omezených práv nemůžete (i jako administrátor) dostat do nějaké složky, stačí vypnout zjednodušené sdílení a převzít u té složky vlastnictví - viz sdílení a zabezpečení v kontextovém menu. Na to právo máte a k datům se pak dostanete.

Myslim, ze mas zmatek v sifrovani a pristupvych pravech. To jsou 2 ruzne veci.
Soubory progilu maji nastaven pristup pouze pro vlastnika profilu, ale nejsou sifrovany!
Pokud by byly sifrovany, zadne XPE apod by ti nepomohly.

A kvuli prevzeti vlastnika a nastaveni prav neni treba bootovat z nejakeho dalsiho OS, staci prihlaseni jako administrator primo ze systemu, na kterem to nastavuju.