Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktivacia Win10 z win7 kluca

Mam nejake starsie nb doma zo skloy, ktorym menim disky za ssd.
Robim to tak, ze OS naklonujem a v pripade, ze to tak ccu potom este upgradnem na Win10 cez Windows Media Tool.
Jeden nb ma vsak poskodeny disk s vadnymi sektormi. OS obcas nabehne, obcas nie a tento disk neviem nicim naklonovat.
Problem je, ze ked som spravil cistu instalaciu Win10 neviem ho aktivovat klucom, ktory som vytiahol z povodneho OS, pricom tento postup som uz robil a viem, ze je funkcny.
Viem aktivovat OS nejako legalne/pololegalne? V podstate ma to nezaujima, skola chce spat funkcny stroj, takze v uplne najhorsom pripade im ho upiratim;o).

Pripadne ako naklonovat OS z poskodenho hdd. Klonovacie programy si evidentne nevedia poradit s bad sectors, skusal som klonovat len cistu particiu s OS, ale s rovnakym vysledkom.

urcite zalezi na velikosti poskozeni.
acronis true image se snazi kontrolovat a opravovat souborovy system, ale vsechno ma sve meze.

funkcni klice jsou z ruznych vyhodnychsw.cz, aukra a jine cinske stranky jsem jeste nepouzil.

Tak ja funkcny kluc mam, su to nb z nejakeho projektu, takze o ich legalnosti nemam pochybnosti.
Nejde mi vsak do hlavy preco nim nemozem aktivovat Win10, este sa mi to totizto nestalo.
Aj by som zavolal na podporu MS, ale po poslednej skusenosti uz k nim nemam doveru.
Robil som server 2019 a z webu MS sa da stiahnut len Evalution verzia. Ked som vsak takto nainstalovany OS skusal dodatocne aktivovat licencnym klucom neslo mi to a nepomohol ani 30min telefonat s podporou (nesla ani aktivacia 60miestnym kodom). Slubili, ze sa mi do 24h ozvu.
To bolo zhruba pred tyzdnom a ja stale cakam.
Problem je (co ma podpora vediet), ze Evalution verziu treba najprv cez DISM zmenit na zakupenu verziu a az potom to funguje (co som vedel len som zabudol na to samozrejme, kedze servre nerobim kazdy den).
Nasralo ma, ze podpora MS taketo nieco nevie aj ked som ju jasne povedal aku verziu mam instalovanu.

Pokud starý disk se starým W7 naběhne, nic neklonuj a dej tam přes Windows Media Tool W10, až se automaticky aktivuje, dej nový SSD a na něj udělej čistou instalaci. Po připojení na NET se ti W10 aktivují přes digitální licenci

Toho sa trochu bojim, ze Media Tool mi krachnu pocas upgradu a pridem aj o tento OS...aj ked moznost to samzrejme je a uvazujem nad nou.
Radsej by som mal vsetko naklonovane kvoli OFFICE a spol (aj ked skola ma multilicenciu, takze viem tam dostat novy), ale je mozne, ze sa tomuto pokusu nevyhnem.
Ak zlyha teraz Acronis vlastne asi pojdem toto cestou.

Priznam sa, ze nie, pretoze v minulosti som to takto robit nemusel (mohol som ist hned aj na 10).
Momentalne pri pokuse o instalaciu Acronisu na povodny disk OS zamrzol a uz nejde nastartovat (BSOD), takze o ten povodny disk som uz asi prisiel.
Estee skusim nb spustit z ISO Acronisu.

Upgrade z Win 7 na Win 10 je už dávno nelegální.
Aktivovat Win 10 klíčem z Win 7 bez legálně vygenerované digitální licence je už dávno nelegální.
Co se týče technické stránky věci u tvého problému, podle mě ten OS může být už i poškozený, neřešil bych jej, takže pokud možno nastartovat jej, pokud je aktivovaný (ne VL_KMS licencí) tak spustit v něm gatherosstate.exe a vygenerovat GenuineTicket.xml. ten pak přenést do nainstalovaného Win 10 na ssd a aplikovat jej, buď nakopírování do příslušné složky (C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\) nebo pomocí clipup (clipup -v -o -altto "cesta složky s xml souborem"), ale jak jsem psal, toto je technický návod, legální to už není, bylo to legální v letech 2015/2016 nebo teď při vygenerování digitální licenze ve Win 10 (např. oem klíčem).
A další technická, proč ti tím klíčem z Win 7 nejde zaktivat Win 10 důvod určitě má, jenže asi nejde zodpovědět, pokud ten klíč neznám (jde ověřit přes PidGenX.dll různých verzí) (jak už jsem ale psal, použití klíče z Win 7 ve Win 10 je už nelegální).

To nie je tak celkom pravda s tou legalnostou. MS ma stale na strankach svoj Create Media Tool, ktory upgrade na Win10 umoznuje a licencne je to tiez v poriadku. Keby chceli tu mozost upgradu odtial vyhodia uz davno.
MS to tam nechal umyselne, pretoze sa snazi premigrovat co najviac uzivatelov zo 7 na 10.
To, ze zverejnil prehlasenie, ze upgrade na Win10 skoncil v roku 20xx nic neznamena, oni len tlacili v tej dobe na ludi a ten tlak im nevysiel, takze preto je tam ten tool stale k dispozicii.

Co nechápeš například mimojiné na tomto sdělení?

Nejprve si musíte opatřit licenci k instalaci Windows 10. Poté lze stáhnout a spustit nástroj k vytvoření média Media Creation Tool.

Legální to není! Těch výroků, na základě kterých je to nelegální, je víc, včetně těch na webové stránce, na které je odkaz na MCT. To, že něco jde technicky, neznamená, že je to legální, což je uvedeno i v MSLT.

Co nechapes na tom, ze sucasnu legalne zakupenu Win7 mozem kedykolvek cez MCT upgradnut na 10 a to prave cez ich oficialny nastroj, ktory to stale umoznuje?
Je tak tazke pochopit, ze fakt, ze MS stale ponechava moznost cez MCT upgradnut win7 na 10 a aktivovat ho na ich serveroch znamena len jedno...ze je to v ich zaujme?
Je tak takze pochopit, ze ked tlacili v 2018 na userov, aby rychlo presli na Win10 lebo "potom to uz nebude mozne" a useri si im na zvysoka vykaslali, ze to vyriesili tak, ze v tichosti ponechali v MCT moznost upgradu stale funkcnu?
Legalne to je, pretoze to umoznuje ich nastroj a ich aktivacne servre uplne bezproblemovo zaktivuju takto upgradnuty system.
Ci budeme sa hrat radsej na vyhlasenie na ich stranke, ze to uz mozne nie je a tvarit sa, ze to proste len "zabudli vypnut"?

Co nechapes na tom, ze sucasnu legalne zakupenu Win7 mozem kedykolvek cez MCT upgradnut na 10 a to prave cez ich oficialny nastroj, ktory to stale umoznuje?

Umožňuje a můžeš provést upgrade z Windows 7 na Windows 10, ale legálně jen v případě, pokud máš koupenou licenci Windows 10!!! Toto pochop!!!

Je tak tazke pochopit, ze fakt, ze MS stale ponechava moznost cez MCT upgradnut win7 na 10 a aktivovat ho na ich serveroch znamena len jedno...ze je to v ich zaujme?

Je tak těžké pochopit to, že možnost upgradu z Win 7 na Win 10 je ponechána prostě pro ty, kteří mají Win 7, koupili si legální licenci Win 10 a chcou provést upgrade z Win 7 na Win 10 bez čisté instalace Win 10? Je tak těžké pochopit to, že vygenerování digitální licence přímo po takovém upgradu je jen usnadnění práce uživateli, protože k vygenerování digitální licence by stejně došlo dodatečně např. při upgradu na nový build Win 10?

Legalne to je...

Legální to není, protože to tvrdí Microsoft. Já ti píšu to, co tvrdí Microsoft. Co si myslíš ty je naprosto irelevantní.

...pretoze to umoznuje ich nastroj a ich aktivacne servre uplne bezproblemovo zaktivuju takto upgradnuty system.

MSLT: "Úspěšná aktivace neznamená potvrzení pravosti nebo správného licencování softwaru. Obcházení či jiné překonávání aktivace není povoleno." Pokud provedeš upgrade Win 7 na Win 10 bez toho, aniž bys vlastnil licenci na Win 10, tak je to to, co je uvedeno ve druhé citované větě.

Ci budeme sa hrat radsej na vyhlasenie na ich stranke, ze to uz mozne nie je a tvarit sa, ze to proste len "zabudli vypnut"?

Ty jaksi nechápeš to, že to jednak nezabudli vypnout, že ta aktivace je tam vědomě (proč jsem už napsal), a jednak ta aktivace neznamená udělení licence na Win 10, protože k té aktivaci došlo nelegální cestou = nemůžeš provést upgrade z Win 7 na Win 10 bez licence Win 10, což je oficiální stanovisko Microsoftu (máš jej na stránce s upgradovací utilitkou a MCT, máš jej na FAQ k Win 10, sdělí ti jej oficiálně Microsoft pokud vzneseš dotaz (citaci oficiálního stanoviska Microsoftu si najdi například na živě...)).
Stačí tak? Nebo ještě nestačí?

Keby platilo to co pises vsetko na 100% MS by neumoznoval aktivaciu win10 s licencnymi klucom zo 7.
To, ze ich aktivacny server takyto OS aktivuje a necha v pohode prevadzkovat nie je ziadne obchadzanie a prekonavanie aktivacie.
Nie je nic lahsie ako zaviest povinnost zadat novy licencny kluc pri upgrade z Win7 na Win10. Preco to tak MS neurobil a umoznuje fungovanie s povodnym klucom?
Pretoze sa im to hodi, chcu mat co najviac uzivatelov na najnovsom OS.

To, co píšu, platí.
Ty pořád nechápeš jednu věc. Licenční věc je vždy nadřazená té technické. Pokud zaktivuješ Windows 10 klíčem od Windows 7 tak to lze legálně provést pouze v případě, že máš legální licenci na Windows 10 a tu máš například pokud jsi provedl na tom zařízení upgrade v letech 2015/2016!!! To, že to má Microsoft povolené, neznamená, že je to legální pro všechny. Další věc je ta, že ve FAQ se píše: "Všechny upgrady musí být dokončené s tím, že se dostanete na úvodní obrazovku, do 29. července 2016 do 23:59 času UTC-10", což technicky klidně může znamenat to, že nemuselo dojít k aktivaci Win 10 a mohlo pak dojít k čisté instalaci Win 10, což znamená, že nebyla vygenerovaná digitální licence a zadání klíče od Win 7 je jediná možnost jak ty Win 10 legálně zaktivovat.
A furt do toho neplanci jestli se jim něco hodí nebo ne, já tu píšu o legalitě.
Ještě na tom něco nechápeš?

Pre mna to legalne je, pretoze to MS umoznuje svojim nastrojom + svojimi aktivacnymi servermi.
Opakujem, keby to MS nechcel zakaze aktivaciu na Win10 vsetkym licencnym klucom z WIn7, ktore nestihli upgradeovat do toho ich datumu.
MS to nechce tak spravit.
Preco asi?
A ked sa uz hrame na slovicka tak legalne znamena zodpovedajuci zakonu, zakonom opravneny a pod.
Ziadny zakon, ktory by toto zakazoval neexistuje, takze legalne to urcite je...ze je to v rozpore s oficialnym odporucanim MS je fakt, ale to nic nemeni na to, ze je to tym padom nelegalne.
Ja som nic neobisiel, neupravoval, nepouzil som sw tretej strany a cely postup upgradu vo finale odobria licencne servre MS.
Silne by ma zaujimalo akoby takyto spor dopadol na sude, ale ja osobne by som do neho siel, pretoze verim v to, ze som ziaden zakon neporusil = nic nelegalne som nespravil.

Autorský zákon říká, že autor má právo dílo užít a právo udělit souhlas k užití svého díla.
Microsoft udělil souhlas k užití Win 10 na základě licence Win 7 pouze pokud k upgradu došlo v letech 2015/2016.
Microsoft udělil souhlas k užití upgradovací utilitky a k užití MCT k upgradu z Win 7 na Win 10 bez licence Win 10 pouze v letech 2015/2016.
To, že teď klíč Win 7 použiješ na Win 10 bez licence Win 10 je porušení autorského zákona = Microsoft ti neudělil právo Win 10 užít.
To, že provedeš upgrade z Win 7 na Win 10 pomocí upgradovací utilitky nebo MCT a budeš používat Win 10 bez licence je porušení autorského zákona hned dvakrát = Microsoft ti neudělil právo použít uprgradovací utilitku nebo MCT a Microsoft ti neudělil právo užít Win 10.
To, že upgradovací utilitku a MCT může stáhnout a spustit a provést upgrade kdokoliv, je v tomto případě k posouzení legality irelevatnní. Za jakých podmínek tu utilitu nebo MCT můžeš užít, je známo.
To, že aktivační server Win 10 zaktivuje, je v tomto případě k posouzení legality irelevatní, za jakých podmínek Microsoft uděloval licenci na užití Win 10 na základě Win 7 je známo, teď ji neuděluje a to jsem ti už vysvětloval, je to porušení MSLT (a autorského zákona).
Co je relevantní jsem ti napsal v několika příspěvcích.

Plné vyjádření české pobočky Microsoftu:
„Jak je uvedeno na oficiálních stránkách podpory Microsoftu zde, postup s využitím nástrojů Update Assistant či Media Creation Tool platí pouze v případě, že uživatel vlastní licenci systému Windows 10 a chce upgradovat. Stránka nikde neuvádí, že uvedeným postupem zákazník získá licenci systému Windows 10. Naopak v případě, že uživatel licenci nevlastní, odkazuje na možnost nákupu.
Program bezplatného přechodu na Windows 10 byl ukončen 29. července 2016. V tuto chvíli již není k dispozici žádný podobný program.“ – Jana Vávrová, Microsoft

Oficiální vyjádření Microsoftu, tedy vlastníka díla, od kterého potřebuješ souhlas k užití díla (upgradovací utilitky, MCT, Win 10).
Klidně si bež k soudu, prohraješ na 100 %.

nikým nezván tady mlátí ručičkama, kope nožičkama, ječí tu s vykřičníkama - lamička má klasický hysterák (abych použil jeho slovník, bez kterého se nesmí obejít žádný komentář tohoto nadčlověka)
šel by to i hlásit, kdyby to někoho zajímalo. https://www.google.com/search?q=lampárna

rád bych všechny přirovnávače ke krádeži uklidnil, že jejich srovnání je pomýlené a kulhá.
je to stav kdy obchodník vyhlásí slevy, ale vy jste pro něj dealer d2 a pro vás má jiné podmínky nebo neveřejnou nabídku. přirovnávat to ke krádeži je negramotnost.

kdo pamatujete xp, z dob kdy hysterický občan ještě tahal kačera, ms tehdy zkoušel činit pár legalizačních nabídek.
až naposledy vyhlásil "legalizační akci po omezenou dobu" a dovolil prodávat oem verze samostatně, bez hw příslušenství. když skomírající prodej začal vynášet, tato avizovaná půlroční lhůta se mu protáhla na několik let.
je snad ms zločinec? má jít sám sebe udat, protože jeho praxe neodpovídala nějakým jeho vlastním eulám?

proto ms svému konání nedělá reklamu, ale je rád za každou licenci.
a nemusí tu poskakovat žádný licence-nazzi a vyřvávat, jak to celý svět kromě něj dělá špatně.

Jen aby bylo jasno, vím co je to krádež a porušování autorského zákona o jakém tu je řeč krádež není a ani ji ke krádeži nepřirovnávám.
A jestli ti není jasné proč tu tak dlouze vedu diskusi na téma legality, tak proto, že když vidím hloupé lidi, kteří porušují autorský zákon a myslí si, že autorský zákon neporušují, tak se jim snažím vysvetlit, že porušují a proč porušují.
A napíšu ještě jednu věc, neřeším lidi, co porušují autorský zákon a ví, že porušují autorský zákon. A toto bych chápal ještě doma, ale ve firmách, institucích nebo v tomto případě ve škole? Ale to není má věc...
Takže ani nechápu proč píšeš, to co píšeš, zrovna mně... :-) Asi nějaká touha se projevit, co? Posluž si.

"Všechny upgrady musí být dokončené s tím, že se dostanete na úvodní obrazovku, do 29. července 2016 do 23:59 času UTC-10", což technicky klidně může znamenat to, že nemuselo dojít k aktivaci Win 10

Jako souhlas, co tu pises. Nicmene tohle by teda znamenalo, ze MS neni schopen technicky zjistit, zda clovek instaloval poprve v terminu a tudiz staci tvrdit, ze jsi poprve instaloval v terminu a tim je to vyreseno a legalni. :-)

Ano, i podle mě to znamená, že stačí tvrdit, že třeba offline bez netu byl někdy v roce 2015 proveden upgrade na plochu Win 10 a byli tam vráceny Win 7 a nejde nijak zjistit jestli k tomu došlo nebo ne.
Pokud to ale pravda nebude, tak to legální není, jestli to ale je pravda nebo není ale nijak nejde potvrdit ani vyvrátit = jak píšeš nejde to technicky zjistit.