Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Whatsapp a nova pravidla soukromi

Whatsapp tvrdi, ze konverzace jsou chranena koncovym sifrovanim, to znamena ze si je dokaze odemknout jen uzivatel A a B.

Na netu je miliarda clanku jak meni podminky a ze budou sdilet data z konverzace s facebookem.

Jak sakra muzou sdilet data, kdyz jsou konverzace udajne sifrovany a ani oni je nedokazi rozsifrovat.

Uvazujme ze nam nelzou, to jak system funguje ví pouze autor, to je jasne.

Tak ja to nechapu, vysvetli mi to nekdo?

Diky.

https://www.lupa.cz/aktuality/nove-podminky-whatsappu-jsou-matouci-a-vynucene-rika-nemecky-komisar-zakazal-mu-sdilet-data-s-facebookem/

Podle komisaře jsou nové podmínky napsány tak, že mohou být pro uživatele matoucí. „Ani po důkladné analýze není jasné, jaké důsledky pro uživatele souhlas s podmínkami má,“.

Souhlas podle něj navíc nemůže být svobodný, jak vyžaduje evropské nařízení GDPR. „WhatsApp totiž vyžaduje přijetí nových pravidel jako podmínku pro to, aby uživatelé mohli jednotlivé funkce služby dále využívat,“ argumentuje.

Vzhledem k tomu, že souhlas není svobodný a informovaný, nedává podle Caspara legální základ k tomu, aby mohl Facebook data uživatelů WhatsAppu používat pro své vlastní účely. Komisař teď chce, aby v případu rozhodl European Data Protection Board.

Toto "dobrovolné" přijetí podmínek je bohužel zcela standardním postupem na většině stránek. GDPR tu máme už druhým rokem a přijde mi spíš že pro legraci.

Měl jsem za to, že GDPR automaticky přiznává právo zpracovávat data nutná pro naplnění smlouvy (zásilkový obchod musí vědět, kam Vám zboží poslat, telefonní operátor musí vědět v dosahu kterého vysílače se nacházíte...), ale jen pro její naplnění a ne pro nic jiného. Takže nějaké souhlasy, které se dřív musely podepisovat se změnily na deklarace. O vše ostatní se musí žádat povolení, kterým ale nesmí být poskytnutí služby podmiňované. A jak jistě všichni z každodenního života víme, realita je taková, že dokud nějakému serveru (google, youtube, facebook, seznam....) neodsouhlasíme tuto špionáž, neukáže nám ani písmenko. WhatsApp je bohužel pouze jedním z mnoha, kteří takto porušují nařízení EU.