Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odebrat (nebo jen vypnout) "MS Office klikni a spusť"?

Před lety jsem si s novým PC (Windows 7) zakoupil MS Office 2010. Potom proběhlo to povýšení na Windows 10. Jelikož už to nedodávají na CD, stažené MS Office 2010 jsem si i uložil. Minulý týden jsem musel udělat "format c:" a chtěl to znovu nainstalovat.
Nojo, jenže ti bídáci mezi tím skončili s podporou a to mé kdysi stažené a uložené vyhazuje ceduli

[92940-odebrat-klikni-png]

no a já vůbec netuším, jak se toho jejich "klikni a stejně to nenainstaluješ" zbavit.
Nevíte někdo, jak si zase zprovoznit MS Office 2010? Podporu nepotřebuji a nikdy jsem nepotřeboval. Potřebuji pouze svůj zakoupený produkt. V Libre Office dělám to, co v MS Office 3x tak dlouho, potom odešlu kolegovi a on to má celé zozhozené, takže jako kdybych nic neudělal. :-(
Změna předmětu, původně: Jak odebrat (nebo jen vypnout) "klikni a pusť"? (Kráťa)

Starší verze Office se instalovaly přes msi (tvůj případ), dnešní verze se instalují přes technologii Klikni a Spusť (KaS).
Tyto dvě technologie jsou nekompatibilní.
V čistě nainstalovaných Windows 10 rozhodně KaS není a Office 2010 nainstalovat jde, teď jsem to i zkoušel a ověřoval.
Důvod, proč tam máš KaS, je ten, že jsi tam prostě nainstaloval Office s KaS, respektive minimálně KaS.
Postup jak se Office nebo zbytků zbavit je tu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/office/odinstalace-office-z-po%c4%8d%c3%adta%c4%8de-9dd49b83-264a-477a-8fcc-2fdf5dbf61d8?ui=cs-CZ&rs=cs-CZ&ad=CZ
(je tam i odkaz na SetupProd_OffScrub.exe, který je použit i v odkaze co tu dával Hanyse.k, toto je ale přímo oficiální návod na webu MS)
Jo a kdyby to nepomohlo tak hodily by se tyto informace:
a)
Máš tam složku:
c:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ClickToRun\
nebo
c:\Program Files (x86)\Common Files\microsoft shared\ClickToRun\
a kdy byla ta složka vytvořena (pravý klik, vlastnosti, vytvořeno)? A pak vzpomínej co jsi v tom čase dělal :-)
b)
Pokud neexistuje a) tak Správce úloh, najdi Microsoft Office Clict-To-Run (SxS), vlastnosti, podívej se na cestu a kdy vznikla ta složka.
c)
Máš v registru klíče:
Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office
Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Office
Pokud ano, nemohl bys upnout někam jejich obsah? (pravý klik, exportovat)
Nebo aspoň obsah klíče ClickToRun co je v té cestě, např.:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\ClickToRun

Další možnost mě napadá tam prostě nainstalovat Office (třeba 2019) a pak jej odinstalovat.

Jo a ještě poznámka, pokud tam máš naházené to, co máš na screenu, pokud nevíš co máš nainstalované a jak se to tam nainstalovalo, pokud ti nejde nainstalovat něco co chceš nainstalovat... tak já bych doporučoval nový reinstal Win 10 :-D

A ještě jedna poznámka, těžko takto na dálku hádat co tam máš za problém, kdyby člověk měl ten PC před sebou tak je po problému nejspíš hned :-)

Viz ten obrázek? Na tom obrázku ale žádné potvrzení není, ta služba se česky jmenuje "Služba Microsoft Office Klikni a spusť" (ClickToRunSvc) a jestli mezi službama je nebo není by šlo vidět pokud bys byl u písmena S, ne M - P. Já ti uváděl český název procesu a ten je jiný než český název služby. Stejně tak je jiný anglický a český název služby.
Než se dobereme k tomu jestli tam tu službu máš nebo nemáš uplynou dny... a já psal "kdyby člověk měl ten PC před sebou tak je po problému nejspíš hned".
Jako jasně, nemusíš tam tu službu mít, jestli tam je KaS je ale první věc, co je potřeba ověřit a pak pátrat dál.
Ten ofiko nástroj na odinstalaci, který jsem ti uvedl, jsi zkoušel?
A jak už jsem psal, v čistě nainstalovaných Win 10 nainstalovat Office 2010 jde...
Kdy se tvůj problém vyskytuje:
https://docs.microsoft.com/cs-cz/office/troubleshoot/office-suite-issues/64-bit-cant-install-with-click-to-run
= prostě tam musíš mít něco nekompatibilního, minimálně zbytky.
Další zajímavé zjištění, zkusil jsem nainstalovat do Win 10 64bit Office 2021 64bit (Klikni a spusť) a pak Office 2010 64bit (msi) a normálně to nainstalovat a používat jde a to i zároveň - mám spuštěný dva wordy vedle sebe. Tipuju tedy u tebe nějaká nekompatibilní kombinace starších msi/KaS verzí?
Co vyhodilo to okno s chybovou hláškou (jaký program)?
A jakou instalačkou Office 2010 se ty Office se snažíš nainstalovat? Nezkoušel jsi instalovat Office 2010 z různých instalaček?
Prostě první věc co bys měl zkusit je ten ofiko nástroj na odinstalaci Office a dát tam odinstalovat všechny verze. A pak teprve zkusit instalaci.

... a další zjištění. Povedlo se mi vygenerovat tu tvou chybovou hlášku.
Nejdřív jsem nainstaloval Office 2010 Starter (verze Klikni a spusť, nainstalováno přes SetupConsumerC2ROLW-cs-cz.exe online).
Poté spuštěn instalátor Office 2010 (verze msi, instalováno přes cs_office_professional_plus_2010_x64_545615.exe) a hláška je na světě :-)
Týden od reinstalu říkáš, jo? :-D
Dal jsem odinstalovat přes Klikni a Spusť a normálně pak Office 2010 zas nainstalovat jde :-)
Prostě sis to musel během týdne :-) nějak nabořit, pokud tam nějaký Office k odinstalaci nemáš.
Takže jak jsem psal, v prvé řadě použít ten ofiko odinstalátor na všechny verze z toho ofiko návodu na odinstalaci office...