Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDMI kabel - pin č.18 (5V)

Ahoj,
potřeboval bych pár info o HDMI kabelech.
O co jde - potřebuji udělat detekci zapnuté TV. USB nejde použít, je pod napětím i ve Stand-by. Na HDMI portu by mělo být 5 V na pinu č. 18, což by se dalo použít na detekci zapnutí TV místo USB.

Zkoušel jsem těch 5 V měřit na redukci HDMI - DVI, ale nenaměřil jsem nic. Pak jsem si všimnul, že pin č.18, na kterým by mělo být vedeno těch 5 V, je v konektoru zatlačen trochu hlouběji. Je možný, že v redukci není vůbec použit. V obchodě jsem vybalil jeden HDMI kabel a též má pin zatlačený dovnitř. Tipuji, že je to kvůli tomu, aby bylo 5 V připojeno o něco později, než ostatní kontakty, podobně jako třeba na SD kartě.
Bohužel, jiný HDMI kabel doma nemám a naslepo to kupovat nechci, protože ten kabel plánuji rozstřihnout a změřit těch 5 V, což by v případě neúspěchu mělo za následek vyhozený prachy do luftu.
Víte o tomto někdo něco víc? Je ten pin 18 zatlačený na všech těchto kabelech?
Případně - jak je to s napětím 5 V na HDMI? Je tam vždy, či jen na některých zařízeních?

Díky všem postřehy.

Řešení:

Tak hlásím - vyřešeno. Zásuvka/prodlužka Master-slave a v ní nabíječka na mobil (USB), při zapnutí TV vytváří potřebných 5V pro detekci zapnutí, takže jsem jen zapojil svůj obvod (detektor zapnutí TV + simulátor tlačítka) do nabíječky, místo do USB portu televize. Řešení za necelých 9 stovek i s dopravou. Akorát sehnat tu prodlužku trvalo přes měsíc, nikde nejsou skladem.

Tohle řešení mě nenapadlo. Když budu mít tu master-slave prodlužku, nemusím s tím zapínat zesilovač přímo, ale bude to spínat sekundární zásuvky a to už můžu použít na svůj detekční obvod. Stačí do té slave zásuvky strčit USB nabíječku od mobilu a ta vyrobí těch 5V, který potřebuju!
Díky za tip!

Tvl, neuvěřitelný, prodlužka typu master/slave není k sehnání, tedy ne za rozumný prachy. CZC má prd, Alza taky, Datart, Electroworld.... všichni píšou, že produkt skončil, nebo nula skladem. To si dělaj prdel! Nechci to kupovat v nějakým garážovým obchodě.

USB pod napatim aj v stand-by? Nema to vystup USB priamo urceny pre hdd? Byva zvycajne 5v/1A, ten by sa po vypnuti tv mal vypnut tiez, aby disk nebezal stale . . . pripadne v menu tv nieje moznost konfiguracie usb po vypnuti? (ako v ntb)

Taky jsem se tomu divil, ale tohle je specialita Sony. Trochu jsem o tom googlil a prostě nevypíná.
Ve stand-by to pak dělá psí kusy, pár minut zapnuto, pak po chvilkách vypne - zapne - vypne - zapne a prostě to furt něco dělá. Asi to souvisí s Androidem, že možná pořád nějak pracuje se sítí, hlídá aktualizace, čort a Sony ví.

Tak hlásím - vyřešeno. Zásuvka/prodlužka Master-slave a v ní nabíječka na mobil (USB), při zapnutí TV vytváří potřebných 5V pro detekci zapnutí, takže jsem jen zapojil svůj obvod (detektor zapnutí TV + simulátor tlačítka) do nabíječky, místo do USB portu televize. Řešení za necelých 9 stovek i s dopravou. Akorát sehnat tu prodlužku trvalo přes měsíc, nikde nejsou skladem.