Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB zašifrované

Zdravím, chcel by som kúpiť nejaké USB na moje dokumenty ako faktúry a podobné veci malo by postačovať 8gb popr. 16gb a chcel by som tam dať nejaké heslo existuje nejaký program alebo nejaká lacná varianta USB ktoré by po zapojení do PC vyžadovalo heslo, ďakujem

Existují HW šifrované USB flashky - https://usb-flash-disky.heureka.cz/f:q:%C5%A1ifrov%C3%A1n%C3%AD/
Šifrování lze zařídit i softwarově - https://www.idnes.cz/technet/software/sifrovani.A190906_100731_software_dvr
Ale uvědom si, že o data na USB flash disku můžeš lehce přijít a slouží opravdu jen pro přenos na jiný stroj. Spolehlivost USB flashek je zhruba na úrovni dřívějších disket (tehdy jsem automaticky pro přenos kopíroval vše dvojmo a stejně se vyskytla situace, kdy jsem na cílovém PC nepřečetl ani jednu disketu).

To s těmi disketami mně připomnělo dobu, kdy jsem ke kamarádovi nesl na disketách hru Duke Nukem 3D a poslední disketa nešla přečíst :-) Jinak co se týče šifrování, tak když bylo potřeba, používal jsem Winrar a soubor zahesloval. Nic extra to nebylo, ale pro laika neprolomitelné.

Jojo, s disketama bejvala legrace. Jednou jsem v práci přenesl soubor na disketě až napotřetí (to už jsem to zkopíroval pro jistotu čtvermo) a zabralo mi to přes hodinu - výpočetní středisko bylo ve 2. patře, a účtárna, kam jsem to přenášel, byla v jiné budově vzdálené asi 5 minut pěšky, a ještě ve třetím patře bez výtahu...

Doufám, že to nemá být na "zálohování"? Jestli to chceš na přenos dat, nebylo by lepší využít nějaké online úložiště (cloud)? Třeba Disk Google nebo Onedrive. Citlivé dokumenty samozřejmě raději sbalit do archivu a zaheslovat.

Pokud chceš šifrovat flešku, já osobně z vlastní zkušenosti doporučuji šifrovací program VeraCrypt (dříve TrueCrypt). Je to program zdarma. pro Windows je i česky atd.. Můžeš si udělat buď zašifrovaný soubor třeba o velikosti 4GB a do něj si vkládat to, co potřebuješ A na zbytek flešky si dávat ostatní soubory, které není třeba šifrovat. Nebo můžeš zašifrovat úplně celou flešku. Možné je oboje.

https://www.veracrypt.fr/code/VeraCrypt/

https://www.slunecnice.cz/sw/veracrypt/