Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divne licencne problemy pri RDS Win2019

Instaloval som RDS na Win2019 Standard (VM) a k tomu 10 licenci (per user, open license)
Vsetko vyzeralo par dni ok, ale potom do toho niekto zasahoval u zakaznika a okrem inych veci minimalne premenoval server co bolo asi dost dolezite, a preto som pre istotu RDP aktivoval uz pod novym nazvom.
Problem je, ze server teraz hlasi modoru obrazovkou obcas pri RDP pripojeni, ze je problem s licencovanim a mame sa obratit na sysadmina lebo inak bude user do 60min odpojeny.
Problem je, ze sysadmin (cize ja) nevidi ziaden problem.
RD licensing diagnoser hlasi, ze nevidi ziaden problem (zelena fajka), RD Licensing manager mi hlasi total licences 10, available 10, issued 0 s opat zelenou fajkou.
Event viewer pri server roles remote desktop services tiez nic nehlasi.
Nechapem co mu vadi a odkial sa cerpaju tie modre chybove hlasenia o tom, ze RD licencovanie nie je v poriadku a user bude odpojeny.
[uStcwqz.jpg]

Mna napada skor teoreticky problem, ci MS neodoslal tych 10 aktivovanych licencii pod povodnym nazvom niekde k sebe a teraz, ked je server premenovany ich uz nechce akceptovat(?).
Ale to by mal zahlasit hned pri aktivacii a on napise, ze licencny server nevidi ziaden problem.

Ono, problém s licenci "per client" ktery neni pod workgrup podporovan bude asi specificky pro Win2019 :

Služba CAL RDS na uživatele (per user) není v prostředí WORKGROUP podporována, protože informace o službě CAL na uživatele musí být uloženy ve vlastnostech uživatele domény AD a bez prostředí domény AD nefunguje.
Pokud se jedná o prostředí pracovní skupiny, nainstalujte na licenční server licence pro klientský přístup na zařízení a nakonfigurujte režim "per device".

Dovolil som si obnovit tuto odpoved, pretoze to vyzera, ze je to spravny smer. Budem mozno musiet konvertovat licencie alebo pridat AD.
Dopatral som sa k nej totizto aj ja po dlhsom badani.
Zaujimave, ze dnes som volal asi 40min s podporou MS a toto mi tam nepovedali.
Maju sa mi do 8h ozvat tak som zvedavy, co mi odporucia.