Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování

Odešel mi HDD. Silně jsem podcenil zálohování a teď bych si nafackoval. Takže řeším zálohování, a hodilo by se mi pár rad:

1) Pro automatické zálohování je lepší nějaký SW typu SyncBack, nebo stačí zálohování pomocí Historie souborů ve Win10?

2) Pro zálohování - dlouhodobé uchování je vhodnější HDD nebo SSD?

3) Pro zálohování je lepší externí disk, nebo je možno přidat do PC interní na data?

4) Je možné nějak nastavit, aby se zálohovací disk probouzel pouze v čase zálohování, a ne kdykoliv při startu Windows?

Děkuji za pomoc.

Opět laická otázka :-) ..... Je možné zálohovací programy nastavit tak, aby se zálohovací disk aktivovali pouze v uživatelem nastavenou dobu (např. při vypínání počítače) a uložily všechny změny provedené na primárním disku, nebo to funguje tak, že zálohovací disk jede pořád a v reálném čase zrcadlí všechny změny na prim disku?

Je možné zálohovací programy nastavit tak, aby se zálohovací disk aktivovali pouze v uživatelem nastavenou dobu

Pokud zálohovací program umožní spustit dávku před vlastním zálohováním a po něm, pak můžeš použít DISKPART a disk dát do ONLINE před zálohováním a do OFFLINE po zálohování.

Zálohovat při vypínání počítače není dobrý nápad - zálohování trvá nějakou dobu a systém věci, které se spustí např. při vypínání systému po nějaké době odstřelí. Takže s největší pravděpodobností by byla poškozená záloha.

To, jestli se budou změny zrcadlit online nebo na vyžádání záleží na zálohovacím programu a jeho nastavení.
Pro zálohovací program není problém pracovat s shadowcopy, takže je schopný zálohovat i soubory, které používá jiný program, takže ani záloha na vyžádání při práci není vyloučená.