Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 11

Ahojte,

Čo si myslíte o Windows 11? Ja ho teraz sťahujem a idem si ho vyskúšať, som zvedavý čo to zač je. Btw. dúfam že to nebude tak nepoužiteľný humus ako Win10.

Řešení:

magnet:?xt=urn:btih:7101c26a2ba10ab2374dcc171f92a443bdc986c5&dn=21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us.iso

Btw. pozrel si na požiadavky Win11? Ako minimum 2 jadrá (to má dnes každý CPU), 4GB RAM, 64GB úložiska (čo je celkom dosť) ale hlavne grafická karta podporujúca DirectX12/WDDM 2.x a Microsoft konto (pre Home verziu). Zas stúpli nároky, a myslím že s tým povinným DirectX 12/WDDM 2.x bude celkom problém, cez ten ich program som testoval či môj HW spĺňa požiadavky, čo je laptop z 2019 za skoro 1000€ a ono to píše že

Windows 11 sa v tomto počítači nedá používať.

Hoci tento počítač nespĺňa systémové požiadavky na spustenie Windows 11, naďalej budete dostávať aktualizácie Windows 10.

Tento počítač nebude môcť používať Windows 11
Váš počítač nespĺňa potrebné požiadavky. Naďalej môžete dostávať aktualizácie Windows 10 alebo si môžete kúpiť nový počítač s Windowsom 10, ktorý tieto požiadavky spĺňa.

a je to divné, lebo ten uniknutý ISO mi na mojom stroji šiel v pohode. Hmm

Zaujalo ma to slovo "navzdy"
(spefanovane z vyrazom "so Sovietskym zväzom navzdy", ale akosy ziadne mapy Sovietsky zväz neeviduju).

Niekto mudry povedal, ze kazda velka korporacia, casom spadne sama do seba.

Predpokladam, ze prv ako Microsoft vyda spolahlivy a odladeny OS Win 11, tak na trhu bude znacna konkurencia od inych spolocnostiach.
Ako velku zmenu pripustam nove CPU (asi to nebude ani x86, ani ARM) a Microsoft, ktory ma az nesmiernu zotrvacnost, to samozrejme nezvladne.
.

To bylo skrze grafiky, kdyz nebudou grafiky, nebudu hrat nove hry a zustanu na soucasnem PC u tech starych, klidne navzdy nebo do konce zivota soucasneho PC, coz muze byt z hlediska delky lidskeho zivota a zivota PC navzdy. :-)
Ono i v praci se nejedna o kancelarska PC a treba jeste ted teprve pripravujeme upgrade posledniho stroje z Win7 na Win10. Takze ty PC asi zustanou na Win10 do konce zivota pripojenych periferii.

Vím, že se pořád opakuju, ale MS jsou kreténi.
Informace k Windows 11:
https://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-11?OCID=pchc_windows_app_omc_win

Stáhnete si a nainstalujete si aplikaci pro kontrolu, zda počítač splňuje požadavky na Windows 11.
Spustíte ji a dozvíte se, že aktualizace spravuje organizace a že se máte obrátit na IT.

Ta aplikace snad měla zkontrolovat HW požadavky. Jak to souvisí s tím, že aktualizace jdou z interniho WSUS? Tohle už je fakt debilita.

Podla mňa najväčšou chybou (a zároveň najlepších rozhodnutím) Microsoftu bolo že prepustili testerov a zvolili politiku poskytovať systém ako službu s vynútenými aktualizáciami. Chyba to bola v tom že takáto politika ubližuje kvalite softwaru na trhu a ich vyčíňanie spôsobujú škody pre používateľov, na druhú stranu ušetria na platu tých testerov aj "umelo" zvýšia vlastný zisk. Zároveň získavajú z kartelovskej dohody s výrobcami, že zvyšujú požiadavky a vytvárajú problémy na "starších" PC aby sa viac nakupovali nové PC a tak výrobcovia PC viac platia MS, a používatelia viac výrobcom PC, a takto si pekne obaja výrobcovia aj MS nabaľujú vačky, zatiaľ čo bežný user si môže len usrať nad tým, jak mu počítač ničí jeho vlastnú prácu... (nie že by to nerobili už predtým, len to teraz viac "vylepšili") dokonca to zašlo až tak ďaleko že dnes už v dobe Covidovej keď je všetko online, si zamestnanci robia kvalitné "argumenty" pre to aby nemuseli robiť a aj tak získali peniaze, viď: https://zive.aktuality.sk/clanok/fwmql9k/kazdy-piaty-zamestnanec-sa-vyhovara-na-aktualizaciu-aby-sa-vyhol-hovoru/

To by nebolo možné keby Microsoft robil s cieľom uspokojiť zákazníka a nie mať čo najvyšší zisk a za 2 roky si zdvojnásobiť hodnotu na trhu https://www.techpowerup.com/283701/microsoft-joins-the-very-exclusive-usd-2-trillion-valuation-club a tupý akcionáry na to idú.

najväčšou chybou (a zároveň najlepších rozhodnutím) Microsoftu bolo že prepustili testerov

Ale ked im testuje system kazdy bezny uzivatel, tak by mal byt od MS plateny, alebo by mal mat OS (testovaci material) zadara.
Aj tak si myslim, ze firma ma produkovat vyrobky, len otestovane (vo vlastnej rezii).

Sam pises sme : "v dobe Covidovej", tak si predstav ze vyrobcovia vakcin nebudu testovat vyrobky vo vlastnej rezii, ale zbierat informacie len chorych a mrtvych. Aj tam plati:

ušetria na platu tých testerov aj "umelo" zvýšia vlastný zisk

Ale ked pripustime tuto toleranciu, tak ludsvo zakape.
.