Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI-e na 2 SATA

Připojil jsem do stolního PC pár let starou rozšiřující kartu PCI-e na 2 SATA porty pces-30. Dřív jsem jí používal s Win7 na druhou mechaniku. Teď jsem jí zkusil použít v novějším kompu s Win10 na 2 SSD, ale nějak to nefunguje. Dá se to nějak řešit, nebo jí mám zahodit?

"nějak to nefunguje": nepíšeš jestli pc startuje a jen nevidí disky připojené k pces-30.
nebo v ní máš i bootovací disk a tím systém nenaběhne.

ta karta umí jen režimy sata2. co je na tvém pc nového, že musíš disky připojovat k pomalé kartě?
připojovat k ní jeden ssd chápu jako nouzovou možnost, ale záměrně k ní cpát 2x ssd je úchylné.
je to jen pro staré mechanické disky.

na tvém odkazu mají i ovladače, má podporovat w10. použil jsi?

Počítač nevidí nic co se k té kartě připojí, ať je to cokoliv.

to mělo být hned v dotazu.
ovladače k zastaralé kartě jsi vyzkoušel, chipset driver jsi před nimi jistě nainstaloval - nefunguje, takže pomalou kartu pro rychlé ssd odlož do starých pc, které si s ní rozumnějí.

dotaz na nefunkčnost můžeš poslat přímo do axago výrobci řadiče, uveď mu i typ základní desky do které to cpeš a nainstalované ovladače, zvláště verzi driveru chipsetu.
připiš jim nebo přilož screen, jestli vůbec vidíš ten řadič pces-30 ve správci zařízení.

za sebe příliš nechápu boot z ssd a k tomu požadavek dvou dalších ssd přes obskurní řadič sata2. nejsou tam náhodou nějaké bezcenné 120gb ssd shity?

Zkuks, jestli je karta videt ve spravci zarizeni, pripadne zkus jiny PCIe slot.
Taky jsem zrovna predevcirem narazil na AM4 desku od Gigabyte, ktera nevidela nebo spatne detekovala disky pod 500GB (mozna byly vsechny SATA-1).
Jako treti - ta karta ma vlastni BIOS, takze mozna musis disky v BIOSu te karty zapojit do RAIDu a potom se teprve objevi?