Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 11 na stařším pc

Stáhl jsem si na šest let starý notebook windows 11 test, který mi sdělil, že můj pc nesplnuje pozadavky pro instalaci win 11. Chybí mi nějaké tpm. Chtěl bych se zeptat, jestli bude po spuštění oficiálních 11 možné to nějak obejít a nainstalovat 11 i na starší hardware?

Dá se to obejít, sám mám Win11 nainstalované na starém notebooku Dell Vostro V131, který žádný TPM čip nemá. Udělej si instalační USB Win10 EN-US x64, smaž z něj soubor install.esd v adresáři Sources a na jeho místo nakopíruj install.wim z Win11. Pak to nebude kontrolovat TPM a další věci z jedenáctek, ale jedenáctky to nainstaluje v pohodě.

Stiahni si ISO W10. V Rufus vyrob z desiny ISO bútovačku na fleške.

Budeš nútený prepísať tieto dva súbory;
install.wim z desiny a appraiserres.dll z desiny do jedenástky, aby si obišiel GPT (Uefi), SecureBoot a čip TPM2

Tutorial so šibrinkovaním súborov medzi rozbalenými ISO 10/11 ti napovie toť, hen-ten link:

https://allthings.how/how-to-install-windows-11-on-legacy-bios-without-secure-boot-or-tpm-2-0/

Do neskorej jeseni 2021 máš času než tieto nedokonalosti redmonskí vyšperkujú, vyladia, okrešú, lebo nedonútia po roku 2025 húfne nakupovať slušných, poctivých, sociálne prevychovávaných občanov nový HW.

O.i., zatiaľ bez Modrého Zuba, Webkamery na PC desktope si zrejme neprdneš, tiež je nutnosť disponovať pre jedenástku min. 4GB RAM, W10 x64 bit. sa dala nacpať iba na 3GB RAM kde išla po vyladení, ako delo.