Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 60 vs 144 Hz. Jak to je ?

Dobrý den,

celý život jedu na 60 HZ a četla jsem diskuze, na stránkách, že mít monitor s 144 HZ a více se vyplatí pouze na online hry, že vlastně jste o něco rychlejší než protivník: Takže defakto cheatujete ( tak mi to bylo řečeno) . Takže pokud jsou dva stejní hráči a jeden má 60 HZ monitor a druhý 144 HZ a oba vystřelí tak tak ten jeden vždy druhého uvidí rychleji.

Někdo píše, že to je znát. Někdo píše, že je to marketingový tah. Na youtube a různých webech jsem viděla srovnání a je tam fakt minimální rozdíl.

Je někde něco relevantního ? Vyplatí se to na singl hry a nějakou onlinu hru, když nehraji esport hry ? děkuji

Neviděl jsem tu plynulost v TN, VA, IPS LCD panelů nějak mě už neláká kupovat tyhle zastaralé technologie, třeba s TN udělají 360Hz monitor, takže plynulost extrémní, ale kvalita zobrazení hrozná.

Pro mě dřív bylo důležitější HDR (však to podporuje skoro každá hra už), navíc u Win11 bude autoHDR, kdy půjde zapnout i u her co to nepodporují (což už se dá i u Win 10 - Special K AUTO HDR).

U OLEDu je rozdíl tedy extrémní mezi 60Hz a 120Hz, něco jak slepý test nemá smysl, rozdíl v plynulosti musí poznat každý, možná je to tím, že OLED nemá žádný blur či ghosting (a někde bylo i rovnání že OLED 120Hz se vyrovná 240Hz LCD ostrosti v pohybu), mám teda i na mobilu AMOLED 120Hz a chtěl jsem mít přepnutý na 60Hz kvůli úspoře baterie, ale prostě se to nedá, těch 60Hz je "trhaných".

Zrovna třeba zkouším Doom Eternal singl rychlá střílečka a tam jdou poznat i poklesy na 70fps (hrubší pohyb) na 120Hz OLEDu, dosáhnout lepší plynulosti se dá zapnutím in-game motion bluru, pokud je dobře implementovaný, tak se mi to zdá plynulé i pod 60fps, ale zase maže obraz, což skoro nikdo z PC hráčů nechce.

Pokud by jste mi měl doporučit monitor od 5000 dp 8000 tisíc 27?. Máte nějaké tipy. ?

Děkuji Já do ted měla TN monitory a byla jsem spokojená a 24. A údajně rozdíl na 144HZ poznám, ale koukám na různé herní monitory atd, ale nemohu se rozhoupat. A jetli to má g-sync je mi opravdu jedno. Hry se mi netrhají jen výjimečně.

Univerzalnu radu tu nedostanes.
Kazdy si tvrdi svoje.
Pre inspiraciu.

Pripadne

Moj osobny nazor za tie roky, co pracujem a predavam su, ze TN neuveritelne pokrocilo posledne roky, ale napriek tomu je uz na ustupe a vytlaca ho IPS. Hovorit vsak, ze TN je blbost je len taky zvyk, uz to nie je zdaleka pravda.
144Hz urcity prinos ma, ale z mojho pohladu asi taky ako ked pustis niekomu cd na drahej zostave oproti tomu ako to on pocuval na svojich 2 pc reprakoch...ak si vobec vsimne rozdiel neude ho vediet zadefinovat a vela ludom keby spravis slepy test tak si nevsimnu vobec nic.
Ako tu rad pisem 90% ludi su hluchi a slepi a je to ako hadzat perly sviniam obcas.
Suma sumarum...144Hz nic nepokazi, ale nutnost to nie je, TN nie je chyba. Co sa tyka casovych odoziev...kedysi mantry kazdeho monitora urceneho na hry je to dnes uz tiez ok a tento udaj sa uz nevyznacuje tucnym pismom ako kedysi...akykolvek monitor splni zakladnu poziadavku.
Ja napriklad vyberam uz moitory nie na zaklade recenzii, ale na zaklade dizajnu, poctu a typu vstupov, velkosti a pod.
Mam doma asi 8 monitor za cca 2 roky, testoval som snad dalsich 10 a ziaden z nich nebol vyslovene zly.

z mojho pohladu asi taky ako ked pustis niekomu cd na drahej zostave oproti tomu ako to on pocuval na svojich 2 pc reprakoch

- a o tom to je. Nekdo se spokoji s malem, nekdo chce kvalitu. Tvrdit ale ze to nepozna je blbost. Pozna, ale treba to pro nej neni dulezite - nezalezi mu na tom. Pritom ten rozdil je nebe a dudy - jak u toho monitoru, tak u repraku (dobry priklad ;) )

Luci my sme sa bavili v mladosti slepymi testami, kedze chodim na pivo s hifi maniakmi...ver tomu, ze aj ti najlepsi nikdy nemali slepe testy na 100%.
Ja mam usi dobre, ale roroznat medzi sebou 2 cd prehravace som nevedel, pricom oni ano.
Takze nepozna to, nie, ze mi na tom nezalezi.
Je proste slepy a hluchy.

Jasně i ten je dobrý. Jenže má jednu chybu, Krell kps 25 sc má v jedné bedně i referenční předzesilovač, a to jiný cd na světě nemá.
Tím nechci říct že ten Audionet je špatný. Ale k němu potřebuješ i referenční předzesilovač, a najednou stojí ne 307ti ale rovnej milion.

co je konkretne na elektrickom ruseni blbost? preco su potom vyrabane audiofilske sitove filtre? ako napr. GMG Harmonic Hammer 3000P za 13 000e? a napajacie kable ako napr. GigaWatt LS-2 EVO - 1,5m za 3500 eur? vidim, ze ty sa do hifi nerozumies a beries to velmi povrchne. Krucialny doplnok kazdej hifi zostavy je predsa dokonale odrusenie neziaducich elektronov v elektrickych rozvodoch! alebo ty mas svoju audiotechniku zapojenu do beznej elektrickej siete? nenechaj sa vysmiat, amater.