Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Host process for windows services

Počítač stahuje a odesílá data nonstop. Dělá to Host process for windows services. Denně i 15 GB. Když to rozkliknu v progrmu Netlimiter4 tak je tam "Proces 248" a ip adresa. Když ji zakážu, tak se sama zase spustí. Co to je a co s tím dělat?

normalni byva podivat se do vlasnosti toho procesu, jakou sluzbu za sebou schovava.

ve spravci uloh potrebujes zobrazit sloupec "pid". mozna to ukaze i vypis: tasklist /svc

taky je uzitecne videt, s jakym serverem/ip adresou se proces vybavuje: ms tcpview

How to Stop Host Process for Windows Services in Windows 10 High Internet Bandwidth [Tutorial]
Česky: Služba inteligentního přenosu na pozadí

Přenáší soubory na pozadí pomocí volné šířky pásma sítě. Bude-li služba zastavena, nebudou moci aplikace, které závisí na službě BITS, například systém Windows Update nebo aplikace MSN Explorer, automaticky stáhnout programy a jiné informace.

Ale nevím, jestli je rozumné to vypínat. Zkus přepnout na Ručně, případně to pak zase zapni.

https://wpd.app/

WPD.exe, disable durch všetko, až na Windows Defender SmartScreen ak používaš browser MS Edge Dev.

Vo Firewall Windows sa ti vytvoria pre "OUT" tri riadky, ktoré vo Vlastnosti, ušku Scope, uvidíš stovky pridaných blokátorov IP adries.

Najprv si stiahni a nainštaluj nadstavbu Firewallu WFC, nastav Interaktívny režim zobrazovania pripojení in/out v bubline, aby si povoľoval/blokoval postupne pripájanie OS W10 na servery. Pre systém je nutné povolenie pripojení hosťovskému súboru svchost.exe na plávajúce porty a IP adresy.

CZ jazykový súbor: wfcCZ.lng si nájdi na nete.

Najprv si pred veškerou inštaláciou zmaž v Ovládacích paneloch - Firewall, všetky riadky povolení pre in/out, aby si začal s čistým štítom nadstavby WFC a WPD.exe.

Blokácia WU, Bits, Orchestartor;
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6/

Po ustálení načítania OS, po reštarte PC neexistuje, že sa samotná desina bude niekam pripájať, nebodaj odosielať sofistikovane, potichu, "podprahovo" hocijaké dáta in/out na spriatelené servery akamai a spol.

Ešte je možné doplniť súbor Hosts (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts) o desiatky riadkov, ale s tým si poradíš sám, nebudem ťa zaťažovať, je to robota pre mierne pokročilého užívateľa.

Súbor Hosts je nutné následne zablokovať v permissions (prístupové práva) ale len pre políčko zápis (users a administrators), aby bol systémom čitateľný lebo niektorý SW, hlavne šmejdy z radov AV, ako aj samotný OS W10, Defender, veľké záplaty WU, si tento súbor dokáže svojvoľne prepísať, vyčisti ho a zmeniť v ňom údaje.