Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak u emailu vynutit hlavičku "Reply-To"?

Ahoj,

pythonem posílám přes knihovnu smtplib maily a přidávám tam hlavičku

message['Reply-To'] = ''

Na lokále mi to funguje parádně - když si mail otevřu v Outlooku a kliknu na Reply, tak je pole To, kam se píšou příjemci, prázdné.

Když ale ten samý kód spustím na produkci, kde se mail posílá přes nějaký SMTP server, tak přijde ten mail obohacený o spoustu dalších hlaviček a když kliknu na Reply, tak se tam dává automaticky adresa, ze které mail přišel.
Do From v pythonu dávám adresu noreply@nasespolecnost.cz, takže logicky nechci, aby na tu adresu někdo odpovídal.

V tom přijatém mailu z produkce sice hlavička s prázdným Reply-To je, ale zároveň tam ten SMTP doplnil hlavičku Return-Path s tou samou adresou noreply. Může to být tím? Zkoušel jsem na lokále nasimulovat, že tu samou hlavičku do mailu přidám, ale stále se při pokusu odpovědět na ten mail příjemce maže.

V čem je chyba a jak docílit toho, co potřebuju?

Díky.

Ještě dodám to, že když místo prázdné adresy pošlu v té hlavičce Reply-To jakoukoli adresu, tak jak na lokále, tak i na produkci se ta adresa v pořádku předvyplňuje.
Problém je tedy jen v tou prázdnou adresou...

Firemní server to tuším defaultně zahazuje, když to není kam doručit. Jen jsem to chtěl udělat kódově a ulehčit to uživatelům, aby to nemuseli mazat oni, ale mohli do prázdného pole jen napsat adresu. Holt asi mám smůlu...

Zkoušel jsem použít i SMTP od Seznamu, ale v přijatém mailu je vidět, že mail prošel nejdřív přes několik firemních serverů a potom se předal Seznamáckýmu. Tak nevím, jestli je chyba u všech SMTP serverů, nebo jen u toho našeho.

Ale díky za odpověď. :)

Udělal jsem test s odesíláním mailu na freehostingu zikum přes php funkci mail a jako příjemce web rozhraní mailu na seznamu (web) a v klientovi Outlook (outlook).
a) Když nechám prázdné Reply-To tak:
web: doplňuje to co je ve From
outlook: doplňuje to co je v Reply-To (tedy nechá správně prázdné)
b) Když nechám prázdné Reply-To a do From dám "noreply" tak smtp doplní do From zavináč a doménu freehostingu a mail letí do spamu
c) Když nechám prázdné Reply-To a do From dám "noreply@noreply" tak:
web: doplňuje to co je ve From, tedy noreply@noreply, pokud člověk na to pošle mail, tak mu okamžitě přijde Mailer Daemon / Nedoručitelná zpráva.
outlook: doplňuje to co je v Reply-To (tedy nechá správně prázdné)
Jako podle mě záleží na tom, co ten mail zpracovává.
Pokud jej klient otevírá ve webovém rozhraní tak Reply-To nic neřeší (aspoň u webu seznamu) a řeší to akorát From třeba noreply@noreply, nebo prostě něco v tom tvaru, ale to zas nevím jestli něčemu nevadí a uživatel poté dostane Mailer Daemon / Nedoručitelná zpráva, což by ho už mohlo trknout, že tam nemá nic posílat.
A pokud to zkoušíš pouze v Outlooku, tak mně Reply-To v Outlooku funguje vždy při odesílání mailu z php na freehostingu (použit defaultní freehostingový SMTP), tak je problém v tom tvém SMTP serveru.
A další věc, co se týče Outlooku a Return-Path, i když do hlavičky přidám Return-Path z From a Reply-To je prázdné, tak Outlook při Odpovědět vyplňuje kolonku Komu prázdnou.

Ok, díky za test.

Pro zajímavost přidávám hlavičku mailu odeslaného přes firemní SMTP (vlevo) a přes localhost (vpravo). https://i.ibb.co/841Dc1t/smtp.png
Jak už jsem psal, zkoušel jsem to jen přes Outlook (2016, ale ty verze se asi budou chovat všechny stejně). Return-Path to u mě na localhostu taky neovlivňuje.

Holt tedy nějaká chyba na firemních serverech. Asi naše IT nebudu otravovat s takovou banalitou... :-D