Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zesílení zvuku sluchátek

Dobrý den,

mám problém s hlasitostí sluchátek. Mám obyčejné JBL špunty, a když je zapojím do Macu(2020) nebo do starého DELLu co mám doma (ten už nevím, má hodně let a je z druhé ruky :D ) tak zvuk je normálně ok, na 100% hlasitost to řve.

Jenže teď jsem dlouhodobě pryč, a mám u sebe ASUS A410, a se stejnými sluchátky je zvuk podstatně tišší, řekl bych i o 50%, což je pro mě jako pro nedoslýchavého, který to musí mít věčně na plné pecky docela nanic.

Neví někdo, jak problém vyřešit, případně jestli je na to nějaký software? Hardware zesilovače si teď nemůžu sehnat.

Děkuji moc za rady!

PS: Ve všech nastaveních pc je zvuk na max a dokonce v nastavení zvuk nedosahuje přes celou lištu, když mám hudbu na 100% (viz obrázek).

Řešení:

A co zkusit externí zvukovku. Takový kolík za cca 200 korun (něco jako https://www.alza.cz/vention-usb-external-sound-card-black-d5827674.htm?o=4 ), jestli to bude lepší. Myslím, že pokud "pryč" neznamená někde v divočině, tak taková věc se dá sehnat i mimo domov, mohla by to mít i běžná elektroprodejna.
VLC umožňuje nastavení hlasitosti až na 200%, stejně tak když se přidá v ekvalizéru vše co jde přidat, tak to zvuk zesílí. Ale je jasné, že se to pořád musí vejít do rozsahu ±1 (p.u.), takže pokud je nahrávka dost hlasitá, bude se uřezávat a to zní opravdu neposlouchatelně.
Je dost možné, že výstup notebooku to nedokáže dostatečně vybudit, i když je to podivné (pokud nemají míň jak 32 ohmů, neměl by být problém a neměl jsem nikdy problém ani se 16 ohmovými). Zkusil bych se podívat do specifikací notebooku, co na tom konektoru očekává. Ovšem letmý pohled jak na nabídku sluchátek tak na nabídku ausus ukázal, že impedance je dnes již nepodstatný parametr, pohádky jako plné basy a plastický zvuk jsou daleko důležitější.