Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router a RJ-11 x RJ-45

Dobrý den, mám router s konektorem na RJ-45 pro připojení WAN, dále mam telefonní linku kabel tedy s RJ-11 konektory. Mohu "přecvaknout" jeden konec telefonního kabelu, který půjde do routeru na konektor RJ-45? A jaké bude zapojení tohoto konektoru? Děkuji za radu.

OMG. Jestli chceš odpálit (též odprásknout či uškvařit) ten WANkový ethernetový port pomocí telefonní linky (standardně tuším 60V), tak to tam připoj.

Telefonní linku lze připojovat POUZE do DSL routerů, nikoliv do klasických. Že jde RJ11 strčit do RJ45 zásuvky je věc jiná.

Jezisimaria.
Mozem do 1.9diesel tankovat benzin? Nejde mi strcit ta debilna tankovacia pistol do otvoru nadrze, mozem si prevrtat otvor nadrze na vacsi nech mi to tam ide strcit?
Ano mozes. Ale len raz, potom ten router vyhodis do smetia (a prip. odprasknes nieco este aj telekomu tak ta pridu urcite tiez pozdravit aj s uctom v ruke za opravu nejakeho ich telekomunikacneho zariadenia :)))

Ak mas DSL linku tak potrebujes DSL router, ten ma RJ11 konektor na pripojenie k telefonnej linke.

P.S. alebo chces len pouzit telefonny kabel ktory je v stene medzi dvoma miestnostami na prenos LAN? Sa vymackni poriadne ze co chces dosiahnut.

OMG::)

Předpokládám, že tazatel má DSL router, (třeba stejný jako já), který má na DSL vstupu široký, tedy stejný jako na LAN, tedy RJ45. Já jsem k němu dostal kabel RJ11 <----> RJ45. Je to U.S.Robotics, a nepředpokládám, že jsem jediný majitel na světě.

http://www.alza.cz/us-robotics-adsl2-modem-d57269.h tm

Sice tam píšou RJ11, leč skutečnost je jiná.....

http://www.elektro-1.cz/ShowImage.asp?FL=4&IMG=NU40 0-3&FR=Aliaweb,%20spol%20s.%20r.%20o.

Opravdu mne nenapadlo, že by to cpal do normálního routeru....