Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejde vůbec zapnout po výměně komponent

Zdravím,

chci se zeptat, zda je možné, aby po výměně základní desky a CPU nešel počítač vůbec zapnout. Kupoval jsem komponenty pro kancelářské PC a to konkrétně tyto:

MB - MSI A520M PRO
CPU - AMD Ryzen 3 1200
RAM - HyperX 8GB DDR4 2666MHz

Problém je v tom, že jsem blb a nezkontroloval jsem kompatibilitu CPU s MB. Ani na jednom komponentu výrobce neuvádí kompatibilní ten druhý komponent. Co chci ale vědět je to, jestli je možné, aby se PC vůbec nezapl, pokud není deska s CPU kompatibilní. Nerozjedou se větráky, nic. Konektor z front panelu jsem kontroloval několikrát, i jsem zkoušel manuálně zapnout pomocí pinů, ale vůbec se nic neděje. Pak nastává otázka, zda stačí 300W zdroj, který tam mám nebo je vadný nějaký nový komponent? Na druhou stranu, sice by neměly být komponenty kompatibilní, ale tady je někdo prodává v kompletu: https://pc.bazos.cz/inzerat/140250669/amd-ryzen-3-1200-a-msi-a520m-a-pro.php

Teď nevím, čím začít.. Nový zdroj? Který fungoval do teď se starší sestavou. Nefunkční komeponenty? Nebo je to způsobeno tou nekompatibiltou? Ale to by se alespoň rozjely větráky nebo ne?
Předem děkuji za rady :)

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Ano, je to možné. Např. hrubou chybou v zapojování konektorů. To CPU skutečně kompatibilní podle specifikací není. Zdroj 300W by měl bohatě stačit. Nepíšete, co to je za typ a jestli vůbec má odpovídající konektory pro tuhle desku.

Support 3rd Gen AMD Ryzen Desktop Processors and AMD Ryzen 4000 G-Series Desktop Processors
Supports AMD Ryzen 5000 & 3000 Series desktop processors and AMD Ryzen 4000 G-Series desktop processors

cpu je zen2 a u desky v podporovaných ve sloupci "CPU No" se to nechytá.

hloubám nad tím "1200" - podle amd zen2, podle čísla snad 1.generace. každopádně neodpovídá popisu desky.

moc nová deska nebo starý cpu.

Tak jsem doobjednal správnou desku a už valí větráky, ale obraz nic.. Takže jsem tam, kde jsem byl. Zkusil jsem všechno povypojit, takže je tam jen RAM a CPU, grafika je integrovaná, větráky se točí, ale bohužel je to vše :( Nějaké nápady? Předem díky.

Tak jsem sehnal 2 starší GPU (512MB) a ať zapojím jakoukoliv, tak se jenom tak protočí všechny větráky (cca 1 otáčka) a konec. Když vyndám 6pin z grafiky, tak PC běží, ale nezobrazuje. Takže už mě napadá jen jedno.. 300W zdroj asi nestačí, mám pravdu?