Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde touchpad

Dobrý den, mám problém s mým notasem z ničeho nic nejde vůbec touchpad, když ale zapojím myš do USB, taj se myš ukáže a jde to, jak má. Vpravo dole u hodin mám tohle. Nevíte, jak to, prosím vyřešit ?
Mám Lenovo IdeaPad G50-45.

Nic to nedělá, píše: ELAN Pointing Device. Zkusil jsem update touchpadu ze stránek Lenovo, bohužel, problém stále přetrvává. Ano, restartoval, několikrát. Ani ve správci zařízení se mi neukazuje nic žlutým trojúhelníkem.

Stáhl jsem si Hirens Boot 15.2. a vyzkoušel to, začátek dobrý touchpad šel, ale 2 minuty na to už nešel, tentokrát žádný žlutý trojúhelník v ikonce vpravo dole se nezobrazoval.
Fajn pustil jsem to znova ve win10, otevřu prohlížeč a do adresy nahoře se mi z ničeho nic píše: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vzápětí ten zvuk, když to vypneš přes Fn+F6, dokonce i ta šedivá ikonka přeškrnutý touchpad se mi zobrazí, 5 minut na to to samé, akorát již čistá jako kdybych jí zapínal. Ale já s tím nic nedělám.
Nějaký nápady ? :)

EDIT: Mám další problém, když jsem připojen ke své Wifi, tak zhruba po půl hodině mě to odpojí, když se chci znovu napojit, tak to píše: K této sítí se nedá připojit, dobře, zkusím to na druhé Wifi a nic, K této síti se nedá připojit.

Pokiaľ to robí touchpad a tie somariny robí i vstavaná klávesnica - je problém vo vnútri - oba sú totiž typu PS/2 (nie sú to USB zariadenia). Vyzerá to buď na chybu HW, alebo máš tam nejakú škodnú.
Skús najskôr preveriť na škodnú, ak nenájde, tak servis, prípadne podporu Lenovo - ak nepomôžu - tak asi výmena dosky v NB.

Škodnou jsem vyloučil přes eset online a FRST, potažmo adwcleaner, Nejvíce zlobí touchapd, klávesnice a wifi, která se po 20 minutách připojení odpojí a znovu se již nepřipojí.

Nové nahrání win by nepomohlo ?

zlobí touchapd, klávesnice a wifi

to je příliš závad najednou. kdyby to bylo jen ve windows, dá se říct vadná vlastní instalace ovladačů, dále rozdrbávaná jejich automatickými aktualizacemi.
ale ono to podobně nefunguje i v jiném prostředí (hirens).
-> to může nasvědčovat problém s chipsetem na desce. nebo třeba jen s teplem poškozeným filtračním elytem za korunu, což se u smd špatně hledá.

jestli má cenu to křísit: podle mě spíš ne. slabý procesor, displej s nízkým rozlišením, divný disk, malá ram.

hledal bych mezi repasovanými notebuky nějakou i5 řady 4000-6000 - i když to bude jen 2jádro, bude mít 2x vyšší výkon. a jen se ssd, externí disk můžeš mít ze starého ntb.
ehm, teď jsem se díval na repasy, a pokud má mít nový ntb lepší rozlišení (cpu, ram, ssd), začínají ceny na 11-12t, to není úplně odvaz.
a teď babo raď.